Google+ Być jak Picasso…Czy warto studiować malarstwo? | startkariery.pl
malarstwo

Być jak Picasso…Czy warto studiować malarstwo?

Czy warto studiować malarstwo?

Malarstwa nie nauczą Cię na studiach. Już wcześniej musisz wykazać się portfolio. Co więcej, w tym fachu – oj chyba oberwie mi się od malarzy…. W tej sztuce liczy się talent. Podobno bez niego nigdy nie zostaniesz prawdziwym artystą.

Dla kogo malarstwo?Oczywiście dla pasjonatów malowania. Jeśli od dziecka prawie każdą wolną chwilę spędzasz na szkicowaniu i przelewaniu farb na papier czy płótno to ten kierunek jest dla Ciebie. Chyba nie będzie odkryciem jeśli powiem Ci, że czeka Cię sporo zajęć ćwiczeniowych, podczas których będziesz stosował zdobytą wiedzę w praktyce.

Jak dostać się na malarstwo?

Musisz zdać maturę, ale to nie ona jest najważniejsza. Nawet zaliczony na sto procent egzamin dojrzałości nie gwarantuje, że się załapiesz. Czeka Cię jeszcze egzamin wstępny składający się z kilku części. Pierwszy etap rekrutacji (na ASP w Warszawie) polega na weryfikacji dotychczasowego portfolio („teczki” z pracami kandydata). Drugi stopień to zadanie praktyczne, w którym weryfikowane są rzeczywiste umiejętności przyszłego studenta. Ostatnia faza rekrutacji polega na autoprezentacji, mającej dowieść wiedzy kandydata z różnych dziedzin sztuki – od literatury, przez film, po teatr. Warto zaznaczyć, że wpadka na pierwszym poziomie rekrutacji zamyka drzwi do kolejnych.

Jakie przedmioty na malarstwie?

Na malarstwie czekają na Ciebie: historia sztuki, malarstwo, filozofia, socjologia sztuki,

technologia rysunku i malarstwa, podstawy grafiki, fotografia, rysunek, malarstwo – działania interdyscyplinarne, grafika itd.

Jaki specjalności na malarstwie?

Na wydziałach malarstwa znajdziesz m.in.:

  • malarstwo sztalugowe,
  • grafika użytkowa,
  • malarstwo w architekturze,
  • rysunek,
  • malarstwo w architekturze i urbanistyce,
  • malarstwo pokojowe (idiotyczny żart autora).

Jaka praca po malarstwie?

Artystyczna. Możesz żyć ze sprzedawania swoich obrazów, być krytykiem sztuki czy dziennikarzem w mediach branżowych. Po skończeniu odpowiedniej specjalności masz szansę  podjąć pracę jako nauczyciel lub wykładowca.

Być jak Picasso…Czy warto studiować malarstwo?
1 vote, 2.00 avg. rating (49% score)
Brak komentarzy

Odpowiedz

*

*

banner