Google+ Castorama - czy warto tam pracować? | startkariery.pl
"Białystok Castorama" by Henryk Borawski - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg#/media/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg
"Białystok Castorama" by Henryk Borawski - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg#/media/File:Bia%C5%82ystok_Castorama.jpg

Castorama – czy warto tam pracować?

Castorama to największa i jedna z najpopularniejszych w Polsce sieć hipermarketów z asortymentem „zrób to sam”. Sklepy z charakterystycznym żółtym napisem na niebieskim tle znaleźć można w 54 miastach w całym kraju i około 800 w Europie i Azji.  Czy warto pracować w Castoramie? Opinie o pracy w Castoramie. Zarobki w Castoramie.

Historia Castoramy

Castorama pojawia się w 1969 r., kiedy to Christian Dubois otworzył swój pierwszy wielkopowierzchniowy sklep dla majsterkowiczów w Englos we Franci. Pod koniec lat osiemdziesiątych, firma miała już 80 sklepów w swojej ojczyźnie i zaczęła ekspansję poza jej granice. Do Polski zawędrowała w 1997 r. Obecnie zatrudnia około 12 tysięcy pracowników w 11 krajach.
Zarobki w Castoramie

Kasjerzy mogą liczyć na nieco więcej niż najniższa krajowa plus premię. Doradcy około 2 tysięcy brutto. Asystenci kierowników blisko 3 tysiące na rękę, kierownicy około 4,5 tysiąca brutto. W firmie obowiązują także 13 i 14 pensje. Pracownicy mogą liczyć też na wiele dodatków jak: dofinansowanie wczasów, karnety sportowe, bilety na koncerty, do kin, usługi dla dzieci itd. Magazynierzy dostają średnio 12 zł na godzinę.

O zarobkach i dodatkach w Castoramie dużo pisze jeden z forumowiczów o nicku „Mexican”:

„Pracuję w Castoramie 2 lata na stanowisko Doradca Handlowy… Na sam początek dostałem 2200 złotych brutto. Po pierwszych 3 miesiącach podwyżka 200 złotych brutto. Po kolejnym przepracowanym roku kolejna podwyżka w wysokości 200 złotych. Tak Więc w tym momencie moja stawka to 2600 brutto plus za każdą przepracowaną niedzielę 150 złotych. Niedziele są z reguły dwie w miesiącu. Ponadto w roku są dwie premie zwane 13 i 14 wypłatą. w wysokości pełnej pensji bez dodatków. Zaplecze socjalne bardzo bogate: liczne bale i zabawy dla pracowników ich rodzin i dzieci, dofinansowania do wakacji, prezenty dla dzieci, bilety do kina, zaproszenia na kręgle itp atrakcje. Zniżki na basen, sztuki walki, spa i masę innych umilaczy czasu wolnego. Kierownik zależy od długości zatrudnienia i ocenienia go przez przełożonego 4000-5000 złotych na rękę a mają i więcej”.

Opinie o pracy w Castoramie

Jeden z byłych pracowników na forum pisze:

„Praca dość przyjemna lecz nie raz byli klienci byli upierdliwi firma ma dobre zaplecze socjalne do tego dochodziły dwie dodatkowe pensje w roku o firmie nie mogę się źle wypowiedzieć gdyż jest to dobra firma lecz kadra kierownicza doceniała ludzi finansowo za staż pracy a nie za prace jaka się wykonywało”

Inny dodaje:

„Osoby pracujące kilka lat, szczególnie na stanowiskach kierowniczych z pewnością potwierdzą, że w Castoramie można nauczyć się prawdziwego handlu „dopiętego na ostatni guzik” i efektywnego zarządzania. „

Castorama – czy warto tam pracować?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Brak komentarzy

Odpowiedz

*

*

banner