Start kariery » Opinie o firmach » Czy warto pracować w H&M?
Opinie o firmach

Czy warto pracować w H&M?

H&M to marka odzieżowa posiadająca ponad 3500 sklepów w blisko 40 krajach na całym świecie od Europy przez Afrykę aż po Azję. Zatrudnionych w nich jest niespełna 100 tys pracowników. Czy warto pracować w H&M? Opinie o pracy w  H&M. Zarobki w H&M.

Historia  H&M

W 1947 r. Erling Persson otworzył w szwedzkim Västerås pierwszy sklep z damską odzieżą o nazwie „Hennes”. W połowie lat sześćdziesiątych firma rozpoczyna ekspansję w Danii i Norwegii. 1968 rok to początek nazwy H&M. Persson wykupuje bowiem sklep Mauritz Widforss w Sztokholmie i niebawem poszerza asortyment o ubrania męskie i dziecięce. W 1974 r. marka wchodzi na giełdę. Przez następne lata wkracza także do kolejnych krajów Do Polski dociera w 2003 r. a po 10 latach ma już 100 sklepów w kraju nad Wisłą.

Opinie o pracy w H&M

Nie ma co ukrywać. Opinie o pracy w magazynach H&M na ogól nie są najlepsze. W internecie krąży nawet rozwinięcie skrótu jako „Haruj & Milcz”. Byli i obecni pracownicy narzekają na złe warunki pracy, słabe zarobki i grafik. Jeden z użytkowników sieci pisze (pisownia bez zmian):

„Praca w HM to wyzysk gdzie jest kodeks pracy jak mozna pracowac 6 nocek ,6 dniowek ,itd.non stop zadnego weekendu czy my jestesmy robotami to jest chory zakład,a praca w agencji work to porazka wysle sobie koles grafi a wieczorem ze jutro sobota 6 nocka nie obchodzi go ze mamy zaplanowny wekend ,czy jestes chory non stop czy moze sie tym ktos zajac.”

O wiele lepiej wypowiadają się pracownicy sklepów, np. zzzzzz  pisze:

„polecam ja kazdemu! zarobki jak najbardziej w porzadku pracujesz nieraz po 4 a nieraz po max 10h. atmosfera bardzo luzna.nikt nie patrzy ci na rece ,pelne zaufanie.mozliosc rozwoju,zero rutyny.zawsze mozesz ulozyc sobie grafik jak chcesz.fakt bywa czasami ciezko.
najwiekszy + uczysz sie przez caly czas co w wiekszosci przypadkow procentuje awansem.
najwiekszy – rozkapryszeni klienci.
ogolnie polecam!!!!”

Zarobki w H&M

W sklepie zarabia się około 11 zł brutto na godzinę. Zdarzają się też premie gotówkowe. W magazynie na szeregowym stanowisku można liczyć na najniższą krajową.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz