Google+ Czy warto pracować w McDonald’s? – praca, opinie, zarobki | startkariery.pl
praca w mcdonlads

Czy warto pracować w McDonald’s? – praca, opinie, zarobki

W Polsce w 150 miastach działa obecnie ponad 350 restauracji  McDonald’s. Łącznie w fast-foodach spod znaku złotych łuków pracuje blisko 18 000 osób. Czy warto zatrudnić się w  McDonald’s? Jak wygląda praca w McDonald’s? Ile zarabia się w McDonald’sMcDonald’s?

Z kart historii

McDonald’s został założony 15 maja 1940 roku w San Bernardino w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Już 13 lat później przedsiębiorstwo zaczęło udzielać licencji na zasadzie franczyzy. Obecnie w ponad 100 krajach otwartych zostało ponad 36 000 restauracji, obsługujących dziennie prawie 70 milionów klientów.

Stanowiska pracy w McDonald’s

McDonald’s poszukuje przede wszystkich pracowników do kuchni i wydawania posiłków. Pracowników klasycznych restauracji i McCafe, hostessy, młodocianych pracowników sezonowych, pracowników nocnych, konserwatorów czy menadżerów.

Doświadczenie wymagane w McDonald’s

W McDonald’s (przynajmniej na najpopularniejsze stanowiska) nie jest wymagane konkretne doświadczenie ani wykształcenie. Firma zapewnia wszelkie konieczne szkolenia. Proces rekrutacji polega na rozmowie kwalifikacyjnej i spełnieniu kilku formalności. Co ciekawe, w McDonald’s mogą pracować także osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 lat.

Zarobki i możliwość awansu w McDonald’s

Stawka godzinowa w McDonald’s przeważnie waha się między 10 a 12 zł + dodatek na buty i pranie (choć sporo byłych pracowników wskazuje na mniejsze kwoty), a aż 60% pracowników biurowych zaczynało swoją pracę w restauracji na szeregowych stanowiskach np. przy wydawaniu posiłków. Miesięczna pensja zależy od ilości przepracowanych godzin. Istnieje możliwość dostosowania grafiku do indywidualnych potrzeb i preferencji. Kierownik restauracji może liczyć na zarobki rzędu nawet 4500 – 5000 tys. zł netto.

Warunki pracy w McDonald’s

„Ja pracuję w McDonald’s w Warszawie i zarabiam 11 zł brutto..Masakra, pracuję na cały etat po 10h dziennie na różne zmiany. Jest ciężko. Tyle tylko, że jest umowa o pracę ,to fakt, ale co z tego jak człowiek wraca nieprzytomny do domu, położy się i za chwilę musi wstać, żeby iść do pracy. Grafik też zależy na jakiego kierownika się trafi. Awans uzyska ten kto trzyma sztamę z kierownikiem i osobami z jego otoczenia. – komentuje, pod jednym artykułów o pracy w McDonald’s, internautka o nicku Nieznajoma

 

Adam Czajkowski, autor artykułu „Pracowałem w McDonaldzie. Dowiedz się jak jest naprawdę” pisze: „Jest to praca w stresie, na wysokich obrotach. W jednej chwili możesz robić kanapki, a zaraz potem sprzątać toalety, (…).Autor przez 2 miesiące pracy w czasie trwania okresu próbnego, będąc zatrudnionym na 3/4 etatu zarobił 1600 zł. Biorąc pod uwagę charakter pracy, typowo fizyczny, jest to mało..”.

Czy warto pracować w McDonald’s? – praca, opinie, zarobki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
1 komentarz

Odpowiedz

*

*

  • Diana
    15 maja 2015 at 1:37 pm - Reply
  • banner