Start kariery » Praca » Jak zostać... » Jak zostać zawodowym pokerzystą?
Jak zostać... Praca

Jak zostać zawodowym pokerzystą?

Poker na pieniądze jest w Polsce poza kasynami zabroniony, jednak wielu naszych rodaków omija prawo i zawodowo zajmuje się tą grą. Czy warto zostać zawodowym pokerzystą?

Poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie.  Istnieje kilka odmian pokera, z czego trzy są uznawane za odmiany sportowe ( Texas Hold’em, Omaha oraz Omaha High-Low). Chociaż poker kojarzy się z nielegalnymi szulerniami i półświatkiem, to dla wielu osób zawodowa gra w pokera stanowi sposób na życie.



W Polsce poker uznawany jest za grę losową, przez co gra na pieniądze jest prawnie zakazana poza kasynami. Jak twierdzą pokerzyści, poker jest grą opartą oczywiście o czynnik losowy, jednakże w dużej mierze jest to gra logiczna, którą dzięki wiedzy i umiejętnościom można odpowiednio pokierować. Dlatego też gra w pokera może stanowić stałe źródło dochodów. Polscy profesjonalni pokerzyści  omijają zakaz gry na pieniądze grając online na zagranicznych platformach lub biorąc udział w turniejach pokerowych na całym świecie. Niektórzy zakładają nawet  firmy w krajach, gdzie poker na pieniądze jest dozwolony i zajmują się grą zawodowo, odprowadzając ze swojej działalności podatki.

Jak zostać pokerzystą?

Aby zostać zawodowym pokerzystą należy doskonale poznać zasady gry. Na rynku jest wiele podręczników gry w pokera, jednak przygotowanie teoretyczne to dopiero początek drogi zawodowej. Praktyka czyni mistrza – dlatego też aby podjąć się gry na pieniądze warto przećwiczyć wiele rozdań grając bez wkładu pieniężnego. Oprócz poznania tajników pokera trzeba nauczyć się również odczytywania mowy ciała – umiejętność rozpoznawania na podstawie zachowania przeciwnika, czy blefuje czy nie, jest nie mniej ważna niż znajomość zasad. I przeciwnie – warto też nauczyć się ukrywania własnych emocji, by nie być odczytanym przez innych graczy. Niektórzy pokerzyści na turniejach grają w okularach przeciwsłonecznych lub w kapturze na głowie – wszystko po to, by inni gracze z mowy ciała nie byli w stanie zorientować się, jakie karty trzymamy w garści.

Gdzie grać w pokera?

Jeśli ktoś posiada umiejętność logicznego myślenia, umie odpowiednio zarządzać ryzykiem, to może spróbować swoich sił grając już na pieniądze na zagranicznych internetowych platformach pokerowych, najczęściej zlokalizowanych na Malcie.  Gra online ma swoje plusy, jednak prawdziwego dreszczyku emocji można doznać w trakcie rzeczywistych turniejów pokerowych, które organizowane są na całym świecie. Tam można spotkać się twarzą w twarz z największymi gwiazdami pokera i wygrać miliony dolarów.

Dzień z życia pokerzysty

Gra w pokera to ciężka praca. Zawodowcy grają często całe noce rozgrywając kilka partii równocześnie na ekranie monitora. Do tego dochodzi ciągłe napięcie i stres oraz wspomagacze typu kawa i papierosy. Dlatego też gra w pokera może odbić się na naszym zdrowiu. Warto więc dbać o swoją kondycję. Najlepsi gracze, grając na żywo często przygotowują się kondycyjnie do turniejów jak do maratonu – biegają, chodzą na siłownie i ćwiczą pamięć – wszystko po to , by w ostatniej rozgrywce być sprawnym fizycznie i psychicznie. Ponieważ zawodowcy latają z turnieju na turniej, to często ich życie prywatne leży w gruzach. Poker to naprawdę ciężki kawałek chleba.

Fortuna kołem się toczy

Grając zawodowo w pokera należy się nastawić, że nie zawsze wszystko będzie szło po naszej myśli. Nawet najlepszym zdarzają się downswingi, czyli okresy, gdy „nie idzie karta”. Downswing może trwać dniami, tygodniami, ba! miesiącami. Po złym okresie nadchodzi jednak upswing i wtedy jest czas na „odkucie” się i odrobienie strat z nawiązką. W okresie downswingu wielu graczy popełnia podstawowy błąd – zamiast odpocząć starają się odegrać za wszelką cenę i podejmują większe ryzyko niż zazwyczaj. Często kończy się to fatalnie i przegrywają jeszcze większe pieniądze.

Ile można zarobić?

Są gracze, którzy pokerem zarabiają na opłacenie życiowych wydatków, a są i tacy, którzy dorobili się na kartach majątku. Grając pod presją opłat na życie często dopada pokerzystów znużenie i rezygnują z gry na rzecz innych, przyziemnych zajęć. Najlepsi i najwytrwalsi gracze są za to w stanie wygrać na jednym turnieju kilkaset tysięcy lub nawet kilka milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz