Start kariery » Opinie o firmach » Kaufland – czy warto tam pracować?
Opinie o firmach Praca

Kaufland – czy warto tam pracować?

"Wodzisław Kaugland" by Omen600606 - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wodzis%C5%82aw_Kaugland.jpg#/media/File:Wodzis%C5%82aw_Kaugland.jpg

W 1000 sklepach wielkopowierzchniowych sieci handlowej Kaufland w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Słowacji oraz Polsce pracuje około 120 tysięcy pracowników. W kraju nad Wisłą pod marką należącej do niemieckiej grupy Schwarz działa blisko 200 hipermarketów. Czy warto pracować w Kauflandzie? Jakie są tam warunki pracy? Zarobki w Kauflandzie.

Krótka historia Kauflandu

Początki Kauflandu sięgają roku 1930, gdy Joseph Schwarz zostaje udziałowcem firmy Lidl & Schwarz KG. Przedsiębiorstwo zaczyna nie tylko handlować artykułami kolonialnymi i egzotycznymi, ale zaczyna wprowadzać do swojej oferty szerszą gamę artykułów spożywczych. W1968 r. w Backnang zostaje otwarty  pierwszy sklep małopowierzchniowy pod nazwą Handelshof. Pod dzisiejszą nazwą i na większej powierzchni po raz pierwszy pojawia się  w 1984 r. w Neckarsulm. Do Polski Kaufland zawitał w 2001 r.

Zarobki w Kauflandzie

Podobnie jak w innych super czy hipermarketach, kasjerzy zatrudnieni na pełen etat mogą liczyć na nieco więcej niż minimalna krajowa plus ewentualne dodatki uznaniowe. Kierownicy zarabiają w granicach 1,5 pensji szeregowego pracownika.

Opinie o pracy w Kauflandzie

Na jednym z  forów były pracownik Kauflandu pisze:
„5-11 praca na dziale 11-11.15 śniadanie 11.15-13 dalsza praca.
Poszanowanie pracownika.
Życzliwi i uczciwi współpracownicy.
Najtrudniej przy rozładunku zamówionego towaru.
Przyjazna atmosfera podczas szkoleń i pogadanek z przełożonym”.

Obecna pracownica dodaje

„Jestem przykładem na to, że awans wewnętrzny jest uskuteczniany, a to ważne. Miejsce w którym liczy się produktywność i wyniki, nie ma miejsca na słabości. Kadra zarządzająca mówiąca wiele o kulturze pracy w zespole, sama miewa problemy z wcielaniem jej w życie. Pakiet socjalny całkiem bogaty”.

Inny internauta stwierdza: „Malo 2100 brutto po 3 latach pracy niby dodatek stolica jest ale do ręki 1550-1600 zl. A traktowanie bardzo zle. Nadgodziny ma ten kogo dyrektor lubi, brak możliwości rozwoju zawodowego, tylko ci co dobrze w d..,e wchodzą to rozwój mają”.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz