Google+ Praca w Lidlu, opinie, zarobki, warunki pracy | startkariery.pl
praca w biedronce

Praca w Lidlu, opinie, zarobki, warunki pracy

Lidl jest jedną z najszybciej rozwijających się firm handlowych w Europie. W Polsce ma blisko 500 sklepów, a ogółem, w ponad 25 krajach, dwadzieścia razy więcej. Czy warto pracować w Lidlu? Opinie o pracy w Lidlu. Ile zarabia się w Lidlu? Jak wygląda praca w Lidlu?

Trochę historii

Korzenie Lidla sięgają lat trzydziestych dwudziestego wieku, kiedy to Josef Schwarz otwiera firmę o nazwie Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel. W latach siedemdziesiątych powstaje pierwszy sklep o nazwie Lidl. To rozpoczyna ekspansję w Niemczech, a w latach dziewięćdziesiątych otwarcie na Europę. Obecnie sieć handlowa zatrudnia na świecie blisko 200 tys pracowników.

Stanowiska pracy w Lidlu

Najczęściej rekrutacja w Lidlu odbywa się na stanowiska pracownika sklepu (w różnych wymiarach godzinowych), zastępcy kierownika sklepu oraz kierownika. Zdarzają się też oferty dla kierowników rejonu ds. sprzedaży czy technicznych, a także specjalistów dyspozycji i dispocontrollingu. Do zadań tego ostatniego należy np. „optymalizacja zatowarowania i prezentacji towaru w sklepach”.

Oferty pracy z opisami znajdziesz tutaj

Doświadczenie wymagane w Lidlu

Szeregowi pracownicy sklepu nie muszą spełniać rygorystycznych kryteriów. Wystarczy wysłać CV oraz pomyślnie przejść rozmowę telefoniczną i kwalifikacyjną. Istotna jest gotowość do różnorodnej pracy w systemie zmianowym. W Lidlu nie ma bowiem stanowiska „kasjer” – każdy zajmuje się wszystkimi koniecznymi zadaniami  w sklepie. Czasami przydaje się znajomość języków. Kandydat na kierownika musi mieć co najmniej wykształcenie średnie, mile widziane jest także doświadczenie w handlu lub branży spożywczej. Szczegółowe wytyczne podane są w poszczególnych ofertach.

Zarobki w Lidlu

Na pełnym etacie zarabia się około 2 ty brutto. Po odpowiednim stażu pracy ( 2 lata) wynagrodzenie wzrasta o ok 600 zł. Kierownik może zarabiać od 4 do blisko 6 tys brutto. Te kwoty jednak zakłamują rzeczywistość. Wiele osób pracuje w niepełnym wymiarze godzi na umowach śmieciowych, które latami nie są zmieniane na pełen etat. Wtedy pensja wynosi nieco ponad 1000 zł na rękę.

Warunki pracy w Lidlu – opinie internautów

„Ja cały czas się zastanawiam skąd ludzie biorą informacje że w Lidlu zarabia się ponad 2000!!!! To jest z palca wyssane? Czy dlatego że Lidl jako firma broni się i wybiela po „zadymach” ze związkowcami. Pracuję w Lidlu od roku i to co wypisują ludzie o pracy i zarobkach doprowadza mnie do szału, bo to wszystko kłamstwo. W moim mieście w sklepie w którym pracuję na 15 pracowników cały etat mają 3 osoby!!! A reszta 3/4 etatu i pracujemy po 9 godzin dziennie, bo rzadko się zdarza wyjść tak jak jest napisane w grafiku i to za 1100zł”.

„Narzekacie ale fakt jest taki że macie najlepsze warunki ze wszystkich dyskontów jakie są na terenie Polski. Ja jestem facetem i pracuję już kilka lat w Lidl Polska wiele widziałem i słyszałem ale fakt jest taki że robię co do mnie należy nie wdaję się w wewnętrzne układy i układziki ani nawet romanse. Krytykę przyjmuję bo wszędzie ona jest ale zbytnio się nią nie przejmuję.
Poza tym wypłata jest ok i mam motywację do ciężkiej pracy”.

 

Praca w Lidlu, opinie, zarobki, warunki pracy
23 votes, 3.26 avg. rating (64% score)
Brak komentarzy

Odpowiedz

*

*

banner