Google+ Wolontariusz to nie frajer! | startkariery.pl
wolontariat

Wolontariusz to nie frajer!

Często jednak panuje odwrotne przekonanie. Można usłyszeć, że praca za darmo to głupota, frajerstwo, niewolnictwo… Prawda, za działalność wolontariacką nie otrzymasz pieniędzy, ale możesz zyskać o wiele więcej. Co konkretnie?

 Nowych znajomych

Wolontariat to wspaniała okazja do poznania wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach co Twoje. To szansa na nowe przyjaźnie, miłości i sporo kontaktów, które mogą Ci się przydać w przyszłej karierze zawodowej. Chyba nie muszę Cię przekonywać jak posiadanie szerokiego grona znajomych może procentować w życiu, prawda?

Doświadczenie

Wolontariat pozwoli Ci także zdobyć sporo praktycznych umiejętności i przez to może stać się mocnym punktem w Twoim CV. Szczególnie jeśli udzielasz się w organizacji związanej z Twoim przyszłym zawodem. Chcesz zostać pedagogiem? Pomagaj w domu dziecka. Marzysz o organizowaniu imprez? Udzielaj przy tym w instytucjach pozarządowych. Twoim życiowym celem jest kariera polityczna? Działaj w sztabie wyborczym! W niektórych miejscach trafisz na ciekawe darmowe szkolenia i warsztaty, dzięki którym możesz się rozwijać.

Nowe przeżycia i sprawdzenie siebie

Podczas pracy wolontariackiej z pewnością przeżyjesz też sporo nowych przygód i sprawdzisz się w nieznanych Ci dotychczas rolach. To niezła szansa by nie tylko nabrać doświadczenia w jakimś zawodzie, ale także upewnić się czy Twoje wyobrażenia o nim pokrywają się z rzeczywistością. Wolontariat może pomóc Ci w wybraniu studiów i życiowej drogi. Dzięki niemu sprawdzisz również na co tak naprawdę Cię stać.

Nowe hobby

Nie jest powiedziane, że wolontariat musisz traktować w kategoriach przyszłego zatrudnienia. Być może to co robisz po prostu sprawia Ci przyjemność i daje wiele radości. Być może dzięki wolontariatowi znajdziesz zajęcie, któremu będziesz oddawał się po pracy, w wolnych chwilach. Np. cotygodniowa wizyta w schronisku dla zwierząt, nie zabierze Ci wiele czasu, a jeśli jesteś fanem czworonogów będzie odskocznią od codziennych zadań.

Satysfakcję

Co z tego masz? – Satysfakcję! To brzmi tak… banalnie. Ale to prawda. Praca wolontariusza może dawać naprawdę sporo niekłamanego zadowolenia z wykonanego zadania. Poczucia, że zrobiło się coś pożytecznego, nauczyło czegoś nowego, pomogło komuś potrzebującemu. Widok uśmiechniętych dzieci, wdzięcznego staruszka, efektów zaangażowania przyjemnie łaskocze ego , zwiększa poczucie własnej wartości, dodaje wiary w swoje możliwości i daje potężnego kopa motywacji i energii do dalszego działania.

Wolontariusz to nie frajer!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
1 komentarz

Odpowiedz

*

*

  • Jak zostać wolon­tar­iuszem? | startkariery.pl
    29 marca 2015 at 10:09 am - Reply

    […] Ile zara­bia wolon­tar­iusz? Jakie korzyści płyną z wolontariatu? […]

  • banner