Start kariery » Biznes » Pomysł na biznes w 2023 – na co postawić?
Biznes

Pomysł na biznes w 2023 – na co postawić?

Chcesz znaleźć pomysł na własny biznes? Doskonale się składa, bowiem w poniższym artykule zebraliśmy garść ciekawych pomysłów, które mogą zainspirować Cię do otworzenia własnej działalności i stania się własnym szefem. Sprawdź, jaki biznes ma największe szanse na odniesienie sukcesu w 2023 roku.

Chcesz znaleźć pomysł na własny biznes? Doskonale się składa, bowiem w poniższym artykule zebraliśmy garść ciekawych pomysłów, które mogą zainspirować Cię do otworzenia własnej działalności i stania się własnym szefem. Sprawdź, jaki biznes ma największe szanse na odniesienie sukcesu w 2023 roku. 

Jaki biznes otworzyć w 2023? Postaw na e-commerce 

Żaden biznes nie jest gwarancją zysku. Istnieją jednak branże pozwalające, bardziej niż inne, zarabiać pieniądze. Podczas gdy coraz więcej biznesów przenosi się do internetu, to właśnie w tym miejscu powinniśmy szukać swojej okazji. Sprzedaż e-commerce to świetny pomysł na firmę jednoosobową. Do rozpoczęcia sprzedaży nie potrzeba nawet zakładania sklepu internetowego. Skorzystać możemy z popularnych platform umożliwiających docieranie z produktami do potencjalnych klientów. Jeszcze prostszym rozwiązaniem może okazać się dropshipping. Ten rodzaj sprzedaży cieszy się od niedawna sporą popularnością wśród sprzedawców, stanowiąc spore ułatwienie. Formuła tego rodzaju sprzedaży polega na sprzedaży produktów znajdujących się na magazynie hurtowni, od której zamawiamy dane towary. Naszym zadaniem jest jedynie znalezienie klientów, których zainteresuje nasza oferta. Oznacza to, że nie musimy martwić się o magazynowanie oraz wysyłkę. Biznes e-commerce w 2023 pozwala również dystrybuować rękodzieła, co doskonale sprawdzi się w przypadku, jeśli interesuje nas praca w domu. 

Franczyza – pomysł na własny biznes, który się opłaca 

Choć duża część firm przenosi się do sieci, wciąż przeważająca część z nas regularnie robi zakupy w tradycyjnych punktach sprzedaży. Jeżeli jednak obawiasz się otworzyć własny biznes od podstaw, pomyśl o franczyzie. Wiele marek o wyrobionej i stabilnej pozycji oferuje przedsiębiorcom współpracę. Czy pomysły na biznes franczyzato dobry wybór? Decyzja o współpracy z marką dysponującą doświadczeniem ma kilka istotnych zalet, a wśród nich:

 • bezpieczeństwo stworzenia biznesu na sprawdzonym pomyśle 
 • dostęp do fachowej wiedzy i porad biznesowych 
 • stosunkowo niewielki wymagany wkład finansowy na rozpoczęcie biznesu 

Franczyza to bardzo atrakcyjna forma prowadzenia biznesu, która doskonale sprawdzić się może w przypadku początkujących przedsiębiorców chcących zainwestować pieniądze w stabilną i rozpoznawalną markę. 

Pomysły na biznes. 10 biznesowych trendów na rok 2023 

Jeżeli interesuje nas pomysł na biznes bez inwestycji, możemy rozpocząć świadczenie usług, takich jak:

 • transport osób (Uber, Bolt),
 • dostawa jedzenia z restauracji do domu,
 • prowadzenie własnej firmy sprzątającej,
 • tworzenie treści (copywriting, marketing cyfrowy, SEO etc.),
 • tworzenie i edycja grafiki,
 • montaż wideo,
 • projektowanie stron internetowych,
 • programowanie,
 • korepetycje online,
 • prowadzenie księgowości online.

Pomysłów na biznes w 2023 roku jest wiele. Od nas tylko zależy, na który z nich się zdecydujemy. Niezależnie jednak czy zakładamy małą firmę z domu świadczącą usługi online, czy też decydujemy się zainwestować we franczyzę, to doskonały sposób na to, aby zyskać w życiu szczęście, sukces i stabilność.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz