Start kariery » Opinie o firmach » Praca w Lidlu, opinie, zarobki, warunki pracy
Opinie o firmach

Praca w Lidlu, opinie, zarobki, warunki pracy

Lidl jest jedną z najszybciej rozwijających się firm handlowych w Europie. W Polsce ma blisko 500 sklepów, a ogółem, w ponad 25 krajach, dwadzieścia razy więcej. Czy warto pracować w Lidlu? Opinie o pracy w Lidlu. Ile zarabia się w Lidlu? Jak wygląda praca w Lidlu?

Trochę historii

Korzenie Lidla sięgają lat trzydziestych dwudziestego wieku, kiedy to Josef Schwarz otwiera firmę o nazwie Lidl & Schwarz Lebensmittel-Sortiments-Großhandel. W latach siedemdziesiątych powstaje pierwszy sklep o nazwie Lidl. To rozpoczyna ekspansję w Niemczech, a w latach dziewięćdziesiątych otwarcie na Europę. Obecnie sieć handlowa zatrudnia na świecie blisko 200 tys pracowników.

Stanowiska pracy w Lidlu

Najczęściej rekrutacja w Lidlu odbywa się na stanowiska pracownika sklepu (w różnych wymiarach godzinowych), zastępcy kierownika sklepu oraz kierownika. Zdarzają się też oferty dla kierowników rejonu ds. sprzedaży czy technicznych, a także specjalistów dyspozycji i dispocontrollingu. Do zadań tego ostatniego należy np. „optymalizacja zatowarowania i prezentacji towaru w sklepach”.

Oferty pracy z opisami znajdziesz tutaj

Doświadczenie wymagane w Lidlu

Szeregowi pracownicy sklepu nie muszą spełniać rygorystycznych kryteriów. Wystarczy wysłać CV oraz pomyślnie przejść rozmowę telefoniczną i kwalifikacyjną. Istotna jest gotowość do różnorodnej pracy w systemie zmianowym. W Lidlu nie ma bowiem stanowiska „kasjer” – każdy zajmuje się wszystkimi koniecznymi zadaniami  w sklepie. Czasami przydaje się znajomość języków. Kandydat na kierownika musi mieć co najmniej wykształcenie średnie, mile widziane jest także doświadczenie w handlu lub branży spożywczej. Szczegółowe wytyczne podane są w poszczególnych ofertach.

Zarobki w Lidlu

Na pełnym etacie zarabia się około 2 ty brutto. Po odpowiednim stażu pracy ( 2 lata) wynagrodzenie wzrasta o ok 600 zł. Kierownik może zarabiać od 4 do blisko 6 tys brutto. Te kwoty jednak zakłamują rzeczywistość. Wiele osób pracuje w niepełnym wymiarze godzi na umowach śmieciowych, które latami nie są zmieniane na pełen etat. Wtedy pensja wynosi nieco ponad 1000 zł na rękę.

Warunki pracy w Lidlu – opinie internautów

„Ja cały czas się zastanawiam skąd ludzie biorą informacje że w Lidlu zarabia się ponad 2000!!!! To jest z palca wyssane? Czy dlatego że Lidl jako firma broni się i wybiela po „zadymach” ze związkowcami. Pracuję w Lidlu od roku i to co wypisują ludzie o pracy i zarobkach doprowadza mnie do szału, bo to wszystko kłamstwo. W moim mieście w sklepie w którym pracuję na 15 pracowników cały etat mają 3 osoby!!! A reszta 3/4 etatu i pracujemy po 9 godzin dziennie, bo rzadko się zdarza wyjść tak jak jest napisane w grafiku i to za 1100zł”.

„Narzekacie ale fakt jest taki że macie najlepsze warunki ze wszystkich dyskontów jakie są na terenie Polski. Ja jestem facetem i pracuję już kilka lat w Lidl Polska wiele widziałem i słyszałem ale fakt jest taki że robię co do mnie należy nie wdaję się w wewnętrzne układy i układziki ani nawet romanse. Krytykę przyjmuję bo wszędzie ona jest ale zbytnio się nią nie przejmuję.
Poza tym wypłata jest ok i mam motywację do ciężkiej pracy”.

 

komentarze 4

Kliknij, by dodać komentarz

 • Taka drobna uwaga do lidla na ulicy Popiełuszki. Przyklejajcie naklejki z przecenką na kod kreskowy. Wzięliśmy dziś 2 rzeczy i obie zostały zeskanowane bez przeceny.

 • Dodam ze jak ktoś się decyduje na pracę w sklepie to trzeba się liczyć że jest to ciężka praca i nieraz bardzo męcząca (szczególnie kiedy zmienia się gazetka i w okresie świąt).Wszyscy sa pomocni i rozumieja drugiego człowieka.

 • moze kogos zainteresuje to co dzieje sie w lidlu w olsztynie na leoncharda
  zeby ludzie wychodzili ze sklepu po godzinie 23 to raczej nie jest w standardach lidla i mozna to traktowac jak niewolnictwo i maksymalne wykorzystywanie zalogi sklepu
  moze ktos przyjzalby sie co sie w tym sklepie dzieje bo 6 osob na zmianie z kierownikiem zastepca i menadzerka to raczej malo zwazywszy 2 osoby na kasie a do godziny 14 jeszcze towar nie wylozony bo nie ma kto tego zrobic
  moze przyczyna jest zle zazadzanie sklepem ?
  a moze trzeba media sciagnac tam to cos sie dopiero zmieni

 • Tak naprawde to w Lidlu jest kiepsko. I jednak wybrałam to drugie rozwiązanie bo praca jest miła, przyjemna i nie zdazyło się tak ze miałam zostac w pracy po godzinach.