Start kariery » Biznes » Ubezpieczenie dla firm IT – tych punktów nie może zabraknąć w umowie
Biznes

Ubezpieczenie dla firm IT – tych punktów nie może zabraknąć w umowie

Dzisiaj wielu przedsiębiorców rozumie, jak istotne dla stabilności i bezpieczeństwa prowadzonych przez nich biznesów jest wykupienie dobrego ubezpieczenia. Aby faktycznie było ono korzystne, powinno idealnie pasować do charakteru firmy oraz obszaru jej działalności. Działasz w sektorze IT? Zobacz najważniejsze punkty, które powinna regulować umowa podpisana z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie dla pracowników sektora IT

Zanim wybierzesz konkretną ofertę ubezpieczenia dla siebie, zastanów się, na jakie ryzyka jesteś najbardziej narażony w swojej pracy. W branży IT mogą zdarzyć się szkody wyrządzone osobom trzecim np. w wyniku popełnionych błędów czy cyberzdarzeń. Roszczenia mogą pojawić się też na innych obszarach – nieumyślnego naruszenia własności intelektualnej, ujawnienia poufnych informacji czy złamania jakichkolwiek postanowień regulowanych umową. Oczywiście na tego typu nieprzyjemne zdarzenia również trzeba być przygotowanym. Świadomość, że nawet najbardziej zaangażowany, wyspecjalizowany informatyk może popełnić nieświadomie błąd o dalekosiężnych skutkach, to pierwszy krok to znalezienia dobrej polisy na https://findia.pl.

Ubezpieczenie OC zawodowe i cyber

Zakres ubezpieczenia, podobnie jak jego sumę zawsze ustala się indywidualnie z pośrednikiem. Jednak podstawowy pakiet, który powinien mieć każdy pracownik IT obejmuje:

  • OC zawodowe – zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki. Dokładne regulacje znajdują się w umowie, a obejmują np. ochronę na     wypadek cyber kradzieży, cyber wymuszenia, ataku hakerskiego, uszkodzenia danych, naruszenia prywatności i wielu innych. Chociaż próbujesz się przed nimi ustrzec to nie zawsze jest to możliwe. Dobre ubezpieczenie zapewni Ci wsparcie w sytuacji, gdy czarny scenariusz się zmaterializuje.

  • Ubezpieczenie cyber od roszczeń osób trzecich – naruszenie poufności informacji, bezpieczeństwa płatności, prywatności, nieuprawnione udostępnienie lub utrata dokumentów – to tylko niektóre z czynności, które mogą prowadzić do naruszenia dóbr osobistych osób trzecich i skutkować pozwem. Zabezpieczeniem okazuje się     dobra polisa, która w takiej sytuacji zapewnia np. refundację kosztów lub wypłatę odszkodowania.

Dlaczego ubezpieczenie w sektorze IT jest ważne?

Pracujesz na własny rachunek w branży IT? Dla osób będących na kontrakcie czy zatrudnionych na umowę zlecenie ważne jest ubezpieczenie, dzięki któremu wezmą odpowiedzialność za swoje działania i zabezpieczą siebie oraz swoich klientów. Dobra polisa zapewni finansowanie roszczeń z tytułu odpowiedzialności zawodowej firmy IT, pokryje ewentualne zatwierdzone kary, pozwalając Ci skupić się na tym, co najważniejsze – zdobywaniu klientów i realizowaniu zadań.

Choć zazwyczaj przedsiębiorcy nie przewidują trudności, w prowadzeniu firmy mogą się one pojawić. Gdy nie uda się zapobiec przykrym zdarzeniom, ratunkiem okazuje się dobre ubezpieczenie OC firm. Warto mieć je już na starcie, gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz