Start kariery » Biznes » Dlaczego warto doszkalać rekruterów?
Biznes

Dlaczego warto doszkalać rekruterów?

Wszelkie szkolenia i kursy podnoszą nasze kwalifikacje zawodowe. Dzięki szkoleniom możemy przygotować się na nietypowe sytuacje w miejscu pracy. Szkolenia są przydatne nie tylko team leaderom czy szefom, ale też pracownikom z działu HR. W dzisiejszym artykule pochylimy się bliżej nad szkoleniami dla pracowników działu Human Resources.

W czym pomagają szkolenia dla rekruterów?

Szkolenia to podstawowe narzędzie do rozwijania umiejętności i kompetencji pracowników w dziale HR, szkolenia rekruterów pozwalają na efektywniejszą pracę, łatwiejszą selekcję pracowników i rekrutację, dzięki czemu firma może sprawniej funkcjonować. Szkolenie dla rekruterów umówisz przez skills-arena.pl, gdzie znajdziesz szereg kursów online, które pozwolą na podnoszenie kompetencji w zakresie zarządzania personelem. Szkolenia mogą przybierać formę webinarów, warsztatów czy właśnie kursów online, mogą być także nastawione na szkolenie innych umiejętności, które również mogą okazać się przydatne przy rekrutacji i zarządzaniu pracownikami.

Wymiana doświadczeń

Jedną z większych zalet szkoleń dla rekruterów, ale też innych, np. dla szefów jest to, że szkolenia pozwalają na poznanie innej perspektywy. Prowadzący może mieć inne podejście do danego tematu, dzięki czemu mamy możliwość spojrzeć na niektóre problemy w pracy świeżym okiem. To bardzo wzbogacające doświadczenie, rekruter nie tylko uczy się, jak może lepiej powoływać pracowników, ale też jak inaczej interpretować sytuacje w miejscu pracy.

Rozwój umiejętności miękkich

Umiejętności miękkie są niezwykle ważne w każdej pracy, nie jest inaczej w przypadku rekruterów. Dobry rekruter powinien dobrze komunikować się z innymi osobami, to lwia część jego pracy. Ważne są także umiejętności negocjacji czy asertywności, które bez wątpienia przydają się w pracy.

Poszerzanie wiedzy

Rekruterzy muszą nieustannie rozwijać swoje umiejętności, branża, w której pracują, z pewnością stale się rozwija, przez co dynamika w tym zawodzie również jest wskazana. Taktyki rekrutacyjne sprzed kilku lat mogą być już mało skuteczne, jeśli dziedzina jest na tyle specyficzna, np. IT. Dlatego warto poszerzać swoją wiedzę na szkoleniach, by usprawnić proces naboru pracowników.

Czy warto szkolić rekruterów?

Zdecydowanie warto szkolić ludzi z działu HR, dzięki temu nabór i selekcja nowych pracowników będzie sprawniejsza. Doświadczony rekruter pomoże zbudować efektowny team, a to z kolei przełoży się na lepsze rezultaty pracy. Doświadczony rekruter na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, jak i CV będzie w stanie określić, czy dana osoba jest zaznajomiona ze specyfiką danej branży. Odpowiednia selekcja potencjalnych pracowników nie jest łatwym zadaniem, wymaga to wielu umiejętności, jak i doświadczenia.

Jaki powinien być dobry rekruter?

Dobry rekruter powinien być zorganizowany i dokładny, to cechy niezbędne do pracy w dziale HR, powinien on dobrze planować swoją pracę, priorytetyzować zadania, niezwykle ważna jest tu także precyzja, ponieważ na tym stanowisku dokumentacja musi być dokładna. Osoby na tym stanowisku muszą być charyzmatyczne, łatwość w nawiązywaniu kontaktów jest wręcz obowiązkowa. Osoby w dziale HR muszą umieć porozumieć się z każdym bez względu na płeć czy wykształcenie. Rekruter musi być także spokojny, opanowany i cierpliwy, nie może on pozwolić na zdenerwowanie.

Nabór pracowników nie jest prosty, to, kogo rekruter wybierze na dane stanowisko, ma wpływ na dalsze losy firmy. Warto zatem zastanowić się nad szkoleniami dla rekruterów, pomogą one nie tylko w usprawnieniu procesu rekrutacji, ale też w odpowiedniej selekcji potencjalnych pracowników.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz