Start kariery » Opinie o firmach » Czy warto pracować w Żabce?
Opinie o firmach Praca

Czy warto pracować w Żabce?

Żabka to obecnie największa w Polsce sieć małych sklepów „narożnych” działających na zasadzie ajencji. W ponad 3 tys placówek w całym kraju, zatrudnionych jest około 15 tys pracowników. Czy warto pracować w Żabce? Warunki pracy w Żabce. Zarobki w Żabce.

Spis treści

Historia Żabki

Żabkę w 1998 r. założył znany polski przedsiębiorca Mariusz Świtalski twórca Elektromisu, Biedronki i hurtowni Eurocash. Po dziewięciu latach istnienia, sieć liczyła ponad 1500 sklepów. W 2007 r. została jednak sprzedana czeskiemu Penta Investments. Rok później Żabka łączy się ze spółką Anura. W 2009 r. powstaje sieć Freshmarket, a w 2011 r. Żabka Polska zostaje w całości sprzedana funduszowi inwestycyjnemu Mid Europa. Do dzisiaj powstają nowe Żabki, a marka przejmuje co jakiś czas lokalne sieci.

Zarobki w Żabce

Zarobki w Żabce nie są narzucane przez centralę firmy i w dużej mierze zależą od ajenta prowadzącego konkretny sklep. Widełki pensji nie są oficjalnie ujawniane, jednak jak wynika z relacji byłych i obecnych pracowników mogą one wahać się od 5 do około 10 zł na godzinę.  Uwarunkowane są najczęściej lokalizacją i miesięcznym obrotem. Nie zawsze można też liczyć na umowę o pracę.

Opinie o pracy w Żabce

Warunki pracy w poszczególnych Żabkach zależą od podejścia właścicieli. Wśród opinii internautów można spotkać zazwyczaj bardzo wypowiedzi, czasami zdarzają się bardziej wyważone, na pochwały jednak nie ma co liczyć.

Żabkowy pracuś pisze np.;

„Ja pracuje w ŻABCE juz od półroku, w sylwestra mieliśmy sklep czynny do 4 nad ranem, w Boże Narodzenie i święta wielkanocne do 19 wszystko to za 7 złotych za godzinę, jak miałem kontuzje nogi i chodziłem o kulach to nie dano mi wolnego, za to miałem przywilej i mogłem na krześle za kasa siedzieć, oczywiście wszystko to za umowę zlecenie, a spróbował bym narzekać, to fora ze dwora. Nie wspominając o ilości godzin pracy do od 1 do 15 mają miałem przepracowany 145h, nie wspominając o częstej pracy po 17godzin dziennie!”

uypo9 z Warszawy dodaje:

„Żabka czynna os 6-23, sprzątanie itp 24, na dwie zmiany, umowa tylko zlecenie albo bez. Pensja 1200 plus niby premia której nikt nigdy nie widział”.

1 komentarz

Kliknij, by dodać komentarz