Start kariery » Biznes » Jak zacząć dropshipping: szukanie odpowiedniego produktu
Biznes Pomysł na biznes

Jak zacząć dropshipping: szukanie odpowiedniego produktu

Znalezienie produktów do sprzedaży w Twoim sklepie internetowym może być trudnym procesem, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce. W końcu bardzo ważne jest, aby uzupełnić zapasy swojego sklepu towarami wysokiej jakości, które możesz sprzedawać w przystępnej cenie swoim klientom.

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby to osiągnąć, jest prowadzenie firmy w modelu dropshippingu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o tej formie działalności eCommerce, przeczytaj, jakie wady i zalety ma dropshipping.

Gdy dodasz najlepsze produkty do swojego sklepu dropshippingowego, nie będziesz miał ograniczeń, co do wysokości zysku, który możesz wygenerować.

Stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze produkty do dropshipping dla Twojego sklepu.
Na końcu tego artykułu będziesz uzbrojony we wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujesz, abyś wiedział, jak pozyskiwać produkty o ogromnym potencjale i jak zacząć dropshipping, który wygeneruje realny zysk.

Jak znaleźć idealne produkty Dropshipping?

Firmy dropshipping oferują przedsiębiorcom zajmującym się handlem elektronicznym dużą swobodę, ale jest kilka kluczowych punktów, które musisz wziąć pod uwagę, gdy pozyskujesz produkty do zapasów swojego sklepu. Po zidentyfikowaniu zwycięskich produktów, które idealnie nadają się do sklepu dropshipping, wyprzedzisz konkurencję i będziesz gotowy do rozpoczęcia sprzedaży.  

Wierzymy w ułatwianie życia przedsiębiorcom, dlatego podzieliliśmy główne rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, szukając najlepszych produktów dropshipping do dodania do swojego sklepu.

1. Znajdź popularne produkty, które są idealne dla firmy dropshipping

Produkty, które obecnie zyskują na popularności, są świetnymi opcjami dla zapasów Twojej firmy dropshipping. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jakie są najlepiej sprzedające się produkty, spróbuj sprawdzić, które produkty cieszą się popularnością. Jeśli uda Ci się pozyskać popularne produkty dropshipping dla Twojego sklepu, zanim inni przedsiębiorcy je odkryją, będziesz mógł skorzystać z niskich opłat marketingowych i umocnić swoją markę jako lidera w tej dziedzinie.

Jeśli chcesz znaleźć produkty, które są obecnie na topie lub produkty, które mogą być popularne w przyszłości, możesz zapoznać się z następującymi zasobami:

  • Kickstarter.com
  • Wish.com
  • Google Trends

Przejrzyj te zasoby i zanotuj, czy znajdziesz produkty o ogromnym potencjale zysku . Jeśli zdecydujesz się na pozyskiwanie modnych produktów do asortymentu Twojego sklepu dropshipping, poświęć trochę czasu na zastanowienie się, w jaki sposób zamierzasz sprzedawać je swoim odbiorcom. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych produktów, na które możesz się przyjrzeć.

2. Znalezienie niszowego produktu Dropshipping

Kierowanie się na rynek niszowy ze swoim sklepem dropshipping może być świetnym sposobem na generowanie przychodów. 

Rzuć okiem na Google Trends i przeprowadź rozeznanie w najlepszych niszach, które mają duży potencjał – mogą to być dobre nisze do zdobycia przewagi konkurencyjnej na rynku dropshipping . Innym pomysłem jest skupienie się na sezonowej niszy, takiej jak nadmuchiwane zabawki , które prawdopodobnie dobrze sprzedają się w sezonie letnim. 

Będziesz mieć mniejszą konkurencję, jeśli zaczniesz sprzedawać produkty wokół niszowych trendów produktowych, ponieważ dotrzesz do mniejszej grupy odbiorców. Oznacza to, że Twoje działania marketingowe będą znacznie tańsze, zwłaszcza jeśli myślisz o korzystaniu z reklam na Facebooku lub Google Ads . Łatwiej będzie również uszeregować swój sklep w wyszukiwarkach, gdy prowadzisz niszowy sklep dropshipping, co jest dobre dla długoterminowego rozwoju Twojej firmy.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozpoczęcie od pomysłu na niszę dropship nie oznacza, że ​​nie będziesz w stanie później rozszerzyć się na różne obszary. Kiedy ugruntujesz swój sklep jako lidera w tej niszy dropshipping, możesz spróbować dodać powiązane produkty, które Twoim zdaniem będą zainteresowani Twoimi obecnymi klientami. To pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i dotrzeć do nowych klientów. Alternatywnie możesz stworzyć internetowy sklep wielobranżowy i wykorzystać markę swojego niszowego sklepu, aby przyciągnąć, zaangażować i nawrócić klientów. 

3. Badania produktów konkurencji

Przyjrzyj się potencjalnym konkurentom i zbadaj ich produkty oraz sposób ich pozyskiwania i sprzedaży. Czy możesz rozszyfrować ich strategię cenową lub ewentualnie przewidzieć potencjalne nowe produkty, które będą sprzedawać? Będąc o krok przed nimi, możesz pozostać konkurencyjny. 

Jeśli konkurencja sprzedaje produkt, który rozważasz, ale nie możesz pozyskać tego produktu w podobnej cenie, mogą pojawić się problemy. W tym momencie dobrym pomysłem byłoby skreślenie tego produktu ze swojej listy. Gdy zbudujesz silną markę i lojalność klientów, możesz wrócić do tej opcji produktu.

Badania produktów konkurencji nie powinny trwać cały dzień. Szybkie wyszukiwanie produktu w Google może w ciągu kilku sekund wyróżnić szereg konkurentów. Stamtąd szybkie skanowanie stron internetowych dostarczy Ci wystarczających informacji, aby zdecydować, jakie rzeczy sprzedać.

4. Zbadaj filmy produktowe na Facebooku

Dzięki filmom dotyczącym produktów, które oglądasz na Facebooku, można wiele zyskać. Możesz znaleźć pomysły na asortyment swojego sklepu, sprawdzając, jakie przedmioty zostały zaprezentowane w tych filmach. Poświęć czas na filmy z największym zaangażowaniem – jeśli nikt nie skomentował w ciągu ostatnich 7 dni, produkt prawdopodobnie nie będzie tak ekscytujący dla odbiorców. Uważaj na fałszywe komentarze, ponieważ mogą one spowodować, że wybierzesz niewłaściwe produkty do sprzedaży online. 

Oto fajna sztuczka do wyszukiwania filmów o produktach: wpisz „darmowa dostawa” lub rabat” w polu wyszukiwania na Facebooku i kliknij kartę „Wideo”. Spowoduje to wyświetlenie szeregu filmów o produktach do obejrzenia i uzyskania pomysłów. 

5. Przeszukaj serwisy społecznościowe w poszukiwaniu produktów, które się sprzedają

Innym świetnym sposobem na generowanie pomysłów na produkty dropshipping do sprzedaży w Twoim sklepie internetowym jest spojrzenie na platformy zakupów społecznościowych. Witryny zakupów społecznościowych to witryny obsługujące e-commerce, w których zakupy są dzielone z siecią społecznościową ludzi. Udostępnianie może obejmować polubienie, komentowanie, polecanie lub udostępnianie produktów innym osobom. Głównym założeniem dla sprzedawców na tych stronach jest korzystanie z innych rekomendacji i wpływów w celu zwiększenia sprzedaży.

Serwisy społecznościowe do zakupów obejmują:

  • Pinterest
  • Wanelo
  • Etsy

Rozejrzyj się po tych stronach i odkryj, jak ludzie z nich korzystają. Zwróć uwagę, że opinie klientów każdego sklepu są widoczne, a opinie są ważne dla interfejsu użytkownika. Ułatwia to znalezienie najlepszych produktów do dropshippingu, ponieważ możesz szybko zidentyfikować rzeczy, które ludzie kochają i którymi się zachwycają.

6. Dołącz do społeczności internetowych, aby znaleźć produkty do Dropshippingu

Istnieje mnóstwo społeczności i forów internetowych, do których możesz dołączyć, aby sprawdzić, na jakie produkty jest duży popyt. Facebook ma setki otwartych i zamkniętych społeczności, które mogą pomóc Ci zrozumieć potrzeby i pragnienia ludzi w niektórych częściach świata. Jeśli chcesz ograniczyć swoją działalność dropshipping do kraju lub regionu, możesz ograniczyć swoje badania do grup w tych obszarach. 

Alternatywnie możesz otworzyć wyszukiwanie na wiele różnych obszarów lub po prostu wyszukać grupy niszowe, w których znajdują się ludzie z całego świata. Istnieje wiele światowych grup i forów zajmujących się takimi dziedzinami, jak weganizm, ogrodnictwo, fitness i wiele innych tematów, których lista jest zbyt długa, by ją odnotować. Sprawdź te grupy i zauważ, czy wymienione są produkty lub punkty bólu. Jeśli omawiane są problemy, znajdź produkt, który możesz sprzedać, aby rozwiązać ten problem.

7. Idź do starej szkoły Google 

Google pozostaje jednym z najlepszych narzędzi do wyszukiwania sprzedawanych produktów dropshipping. Po prostu wpisz frazę „produkty” po swojej niszy – dziecko, wellness, moda itp. – a zobaczysz wiele stron internetowych omawiających lub prezentujących odpowiednie przedmioty. Dodaj do zakładek te, które wzbudzają Twoje zainteresowanie, abyś mógł później do nich wrócić i zbadać przedmioty do swojego sklepu. 

Możesz również wypróbować te zapytania:

  • Ludzie szaleją na punkcie tego produktu
  • Ten przedmiot stał się wirusowy 
  • Najciekawsze produkty w 2021 r.
  • Unikalne pomysły na prezenty

Przejrzyj wyniki, a prawdopodobnie otrzymasz świetne produkty do zaoferowania swoim klientom.

Określ swój przedział cenowy

Podobnie jak w przypadku wszystkich firm, musisz zarabiać na dropshippingu, aby była to dobra decyzja. Po przeprowadzeniu badań produktów i odnotowaniu cen, które naliczają konkurenci, musisz sprawdzić stawki wysyłki, ceny dostawców i inne koszty biznesowe, aby zdecydować, czy ten model biznesowy jest dla Ciebie i Twojego sklepu internetowego.  

Rozsądne możliwości znaczników

Podstawą każdego udanego biznesu e-commerce jest zdolność do generowania zysku, a Twoje produkty powinny być pozyskiwane z myślą o tym.

Spróbuj znaleźć produkty dropshipping, które możesz sprzedać za co najmniej 50 PLN więcej niż cena, za którą je kupiłeś. Na przykład, jeśli kupujesz czapkę bejsbolową za 20 PLN, spróbuj ją sprzedać w swoim sklepie za 60 PLN.

W takim przypadku Twoja sprzedaż pokryje cenę, jaką kosztowało pozyskanie produktu, koszty wysyłki , koszt działań marketingowych i nadal pozostawi Ci niezłą marżę zysku na koniec transakcji.

Jeśli masz problemy z ustaleniem ceny swoich produktów dropshipping, mamy mnóstwo przydatnych wskazówek i taktyk cenowych .

Wybór dostawcy dla Twoich produktów Dropshipping

Odnoszący sukcesy biznes dropshipping będzie miał dostawców, którzy zapewnią mu wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie.

Istnieje szeroka gama dostawców dropshipping dostępnych dla przedsiębiorców e-commerce na całym świecie. Platformy takie jak Oberlo jeszcze bardziej ułatwiają znalezienie wiarygodnych dostawców różnych produktów. Dostawcy dropshippingowi, którzy mają wysoki wynik opinii i działają od dłuższego czasu, są legalnymi dostawcami, którzy zapewniają przedsiębiorcom dobrą obsługę. Kiedy pozyskujesz produkty do swojego sklepu, trzymaj się tych facetów – niezawodni dostawcy są idealni dla firmy dropshipping.

Rozmawiamy nawet o tym, jak wybrać najlepszych dostawców dropshipping , aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Radzenie sobie z terminami dostaw

Prowadząc sklep w modelu dropshipping, musisz być przygotowany na dłuższe terminy dostaw. Twoje produkty mogą być wysyłane od dostawców z Chin, co oznacza, że ​​czas dostawy może być nieco dłuższy niż zwykle. Możesz rozwiązać ten problem, pozyskując produkty, które mają opcję dostawy ePacket . 

Ta metoda dostawy pozwala na szybszą dostawę lekkich produktów od chińskich dostawców. Produkty ważące do 2 kg (4,4 funta) kwalifikują się do dostawy ePacket – jest to coś, co należy wziąć pod uwagę, gdy pozyskujesz produkty do zapasów swojego sklepu dropshipping. Na przykład sklepy zajmujące się rękodziełem i te, które sprzedają biżuterię online,   powinny z łatwością korzystać z trasy ePacket. 

Istnieje wiele krajów, które mogą skorzystać z dostawy ePacket, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Irlandia, Nowa Zelandia, Brazylia, Francja i Niemcy. Możesz sprawdzić pełną listę krajów, które mogą skorzystać z dostawy ePacket.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz