Start kariery » Biznes » Odpowiedzi na pytania, których nigdy nie zadawałeś o gadżetach firmowych z logo
Biznes

Odpowiedzi na pytania, których nigdy nie zadawałeś o gadżetach firmowych z logo

Targi praktyk i staży czy targi pracy to najlepszy moment, aby zaprezentować się pracodawcy albo wyszukać talenty wśród studentów i absolwentów. Niezależnie po której stronie stoisz na rynku pracy, na pewno ciekawi Cię temat firmowych gadżetów reklamowych z logo. Zastanawiasz się, które z nich najlepiej świadczą o firmie? A może chcesz przyciągnąć uwagę przyszłych pracowników, którzy lada moment opuszczą mury szkół wyższych? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Gadżety z nadrukiem logo – Twoja firma, Twoja wizytówka

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz i jakich pracowników, praktykantów czy stażystów poszukujesz, warto dobrze przemyśleć wybór gadżetów reklamowych z własnym nadrukiem albo z logo. Bez wątpienia upominki dla osób, które są dopiero na starcie kariery zawodowej, powinny być praktyczne, a jednocześnie nietuzinkowe, czasem wręcz zabawne.

Sam wybór gadżetów firmowych z logo może wiele powiedzieć o Twoim biznesie i o archetypie Twojej marki. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby tak ważną decyzję podjąć samodzielnie, poproś fachowców o pomoc. Doradcy pracujący w firmie, która zajmuje się projektowaniem i nanoszeniem różnych nadruków reklamowych na funkcjonalne gadżety promocyjne, chętnie podpowiedzą, jakie gadżety dla firm będą pasować do Twojej branży i grupy docelowej, a także do kolorystyki zawartej w identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Taki przemyślany wybór pozwoli Ci znaleźć złoty środek pomiędzy kosztami zakupu gadżetów z własnym nadrukiem a skutecznością ich działania promocyjnego. Zwróć uwagę, że gadżet, który trafi w czyjeś ręce, możesz przykuć także uwagę w jego otoczeniu. Dzięki temu ofertą praktyk czy staży w Twojej firmie informatycznej może zainteresować się nie tylko jeden zdolny student, lecz także grono jego najbliższych znajomych. Im więcej młodych talentów weźmie udział w zorganizowanym przez Ciebie procesie rekrutacyjnym, tym większa szansa, że szybko znajdziesz młodego pracownika, który zostanie w Twojej firmie na dłużej.

Użyteczne gadżety promocyjne – skuteczna strategia marketingowa

Kluczem do tego, aby zamówione przez Ciebie gadżety reklamowe z logo firmy miały pozytywny wpływ na jej rozpoznawalność, jest wybór praktycznych propozycji. Aby wpisywał się on jednak w skuteczną strategię marketingową, pamiętaj, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, które gadżety będę użyteczne dla Twoich potencjalnych pracowników czy klientów. Jeśli zajmujesz się budową domów i mieszkań, zestaw podstawowych narzędzi niezbędnych w nowo wybudowanych obiektach mieszkalnych będzie strzałem w dziesiątkę. Nie sprawdzi się za to w przypadku producenta ubranek dziecięcych czy zdrowej żywności.

Miej też na uwadze, że to, co dla jednych jest tylko dekoracją, dla innych może być użyteczne. Doskonałym przykładem są gadżety firmowe z nadrukiem w typie breloków czy smyczy do kluczy. Choć znajomi Ci przedsiębiorcy mogą uważać je za zbędny wydatek, to Ty możesz postrzegać je jako drobny gadżet reklamowy, który nie będzie drogi, ale przyniesie zakładany zysk, choćby w postaci CV przysyłanych przez studentów i absolwentów z umiejętnościami bardzo poszukiwanymi na rynku pracy. Aby zwrócić jednak na siebie ich uwagę, wybieraj niestandardowe breloki i smycze. Możesz zdecydować się między innymi na brelok z monetą do wózków marketowych i diodami LED albo z karabińczykiem. Na co dzień świetnie sprawdzi się też brelok z latarką i śrubokrętem.

Nowoczesne gadżety reklamowe – trendy w promocji przedsiębiorstwa

Najmodniejsze obecnie gadżety z nadrukiem to te, które ułatwiają funkcjonowanie w świecie przepełnionym nowoczesnymi technologami. W przypadku współczesnych studentów, którzy w większości najpewniej nie znają realiów życia bez smartfonów i powszechnego dostępu do internetu, nowoczesne gadżety są także uniwersalne. Dla przykładu pendrive czy głośnik przyda się i studentce informatyki, i studentowi grafiki na uczelni artystycznej.

Jakie nowoczesne gadżety reklamowe z nadrukiem lub z logo są dziś na topie?

  1. Gadżety do laptopa. Jeśli osoby, które zamierzasz obdarować, często korzystają z komputerów przenośnych, drobne gadżety reklamowe ułatwiające im codzienność przyniosą doskonały efekt. Najpopularniejsze są zaślepki na kamery, USB huby i wiatraczki komputerowe na USB.
  2. Akcesoria do smartfonów. Selfie stick, uchwyt na telefon (np. uniwersalny albo do roweru) czy wodoodporny worek/etui – każdy z nich sprawdzi się znakomicie w roli gadżetu z nadrukiem.
  3. Głośniki Bluetooth, które łączą się bezprzewodowo z urządzeniami, ucieszą nie tylko melomanów. Możesz wybrać między innymi mniejsze głośniki wodoodporne albo wysokiej klasy sprzęt.
  4. Powerbanki i pendrive’y. Na uczelni albo w trakcie poszukiwania pierwszej pracy jak znalazł będzie urządzenie do ładowania innych sprzętów, a także to służące do przechowywania i przenoszenia danych.

Podsumowując, gadżety reklamowe z nadrukiem firmowym mogą skutecznie promować Twój biznes, o ile ich zakup został dobrze przemyślany. Funkcjonalne i pomysłowe gadżety, nawet jeśli są tak drobne jak smycze czy breloki do kluczy, mogą skutecznie zwiększać rozpoznawalność Twojego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz