Start kariery » Biznes » Pomysł na biznes » Planujesz własny biznes? Termotransfer to całkiem dobry pomysł
Pomysł na biznes

Planujesz własny biznes? Termotransfer to całkiem dobry pomysł

Wysokiej jakości nadruk na wszelkiego typu gadżetach reklamowych lub jakichkolwiek innych produktach, z których stworzysz autorską kolekcję – ubrań, toreb, czy designerskich kubków. Takich możliwości dostarcza właśnie termotransfer. Ta nowoczesna forma nadruku z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i stanowi atrakcyjną opcję np. dla firm, które decydują się na samodzielną produkcję gadżetów promocyjnych z własnym logo, czy osób planujących rozpoczęcie działalności m.in. w branży reklamowej, czy odzieżowej.

Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie termotransferowe

Od czego zacząć? Do wykonywania nadruków na wybranych powierzchniach (a może to być niemal wszystko, tj. tkaniny, papier, metal, drewno, ceramika, tworzywa sztuczne) konieczna jest prasa termotransferowa, jakich szeroki wybór znaleźliśmy m.in. na https://www.supportart.pl/34-termotransfer. Nowoczesne urządzenia tego typu są proste, wręcz intuicyjne w obsłudze. Samą metodę termotransferu i sublimacji można naprawdę szybko opanować, a już pierwsze realizacje spełniają najwyższe standardy. Co istotne, prasy do termotransferu pracują cicho i czysto. Dodatkowo, można wybrać niewielkie urządzenie, które z powodzeniem zmieści się w małym pomieszczeniu – w biurze, czy nawet w mieszkaniu. Wystarczy podłączyć je do standardowego gniazdka 230 V.

Rozkręcenie biznesu związanego z wykonywaniem nadruków nie wymaga zatem tutaj wiele wysiłku i szczególnie pracochłonnych przedsięwzięć. Jeśli tylko masz pomysły (lub zamówienia!) możesz w zasadzie przystępować do ich realizacji.

Jakie nadruki i na jakich produktach?

Wiele zależy tutaj od Twoich pomysłów oraz tego, na jaką prasę się zdecydujesz. Podstawową opcją jest prasa dedykowana wykonywaniu nadruków metodą sublimacji (polega na nakładaniu na daną powierzchnię farb) i termotransferu (polega na wgrzewaniu w dana powierzchnię specjalnych folii – flex lub flock) na powierzchniach płaskich, np. na koszulkach, torbach, czy puzzlach. Innym rozwiązaniem będzie prasa do wykonywania nadruków na kubkach, czy też prasa przeznaczona do piłek (koszykówki, siatkówki i do piłki nożnej). Najbardziej zaawansowanym wariantem dostarczającym najszerszych możliwości będzie prasa multifunkcyjna 3D umożliwiająca w jednym czasie realizację doskonałych nadruków na kilku przedmiotach o różnych, także nietypowych kształtach, np. kubkach i talerzach, obudowach/etui do telefonów komórkowych i tabletów, zegarach, czy breloczkach.

Dlaczego warto zainteresować się termotransferem?

Podstawową zaletą termotransferu jest możliwość wykonywania nadruków w dowolnym nakładzie, przy utrzymaniu niskich kosztów realizacji. Opłacalne jest wykonanie nawet pojedynczej aplikacji, bowiem prasy nie potrzebują specjalnego długiego nagrzewania, a samo uruchomienie urządzenia nie generuje dodatkowych kosztów. Szybko i bez trudu można wykonywać wysokiej jakości, trwałe i świetnie prezentujące się nadruki, np. na gadżetach reklamowych, bez konieczności zlecania tego typu zadań firmie zewnętrznej. Sam nadruk jest wyjątkowo estetyczny, dlatego to tak interesująca opcja, jeśli myślisz np. o modnych, autorskich nadrukach na odzieży.

Warto także podkreślić fakt, że prasa do termotransferu, nie zajmie zbyt wiele cennego miejsca, czy to w domu, czy w biurze, a jej cicha praca nie zakłóci spokoju odpowiednio -domowników i współpracowników. Pomysł na biznes? Jak najbardziej godny polecenia.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz