Start kariery » Studia i nauka » Rok akademicki – jak dobrze rozpocząć?
Rozwój Studia i nauka

Rok akademicki – jak dobrze rozpocząć?

Nowy rok akademicki zbliża się do nas dużymi krokami. Dla studentów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami wiąże się on z jedną wielką niewiadomą. Jednak Ci, którzy kontynuują swoją edukację akademicką, również powinni być do niego jak najlepiej przygotowani. Nauka oraz tryb życia na studiach wyglądają zupełnie inaczej niż ta w liceum czy technikum, dlatego też przygotowania do niej to inna kwestia. Warto sprawić, że podczas rozpoczęcia roku będziesz się czuć spokojniej. Sprawdź, co zrobić, aby rozpoczęcie nowego roku akademickiego nie wiązało się z tak dużym stresem!

Zacznij planować!

Studia przygotowują studentów do rozpoczęcia życia dorosłego. Dlatego tak ważnym jest, aby już wtedy nauczyć się planować. Dobrym pomysłem jest inwestycja w kalendarz czy planer, może to znacznie ułatwić życie. Powinieneś w nim zapisywać wszelkiego rodzaju kolokwia, egzaminy czy nawet prace domowe, unikniesz tym samym nieświadomego przegapienia terminu. Czasem ciężko jest wszystko spamiętać, dlatego zapisywanie tego jest najlepszym pomysłem. Zapisanie tam zajęć, na jakie musisz się udać również jest łatwiejsze niż używanie mistycznego USOS-a. Dodatkowo w kalendarzu będziesz mógł zapisywać wszystkie swoje zajęcia dodatkowe, co zdecydowanie ułatwi Ci życie.

Ucz się systematycznie

Być może brzmi to banalnie, ale bądźmy ze sobą szczerzy. Jak wielu studentów faktycznie wciela tę zasadę w życie? Jest to ich nieznaczna część, co jest ogromnym błędem. Ucząc się systematycznie, słuchając na zajęciach,przygotowująć się na każde z nich, robiąc notatki znacznie ułatwisz swoje życie i zmniejszysz stres, z jakim możesz się zmierzyć przed sesją. Dobrze jest zakupić wszelkie niezbędne podręczniki akademickie, które będą obowiązywały na danym kierunku. Znacznie łatwiej jest się z nich uczyć, niż z notatek czy też wersji PDF. Systematyczna nauka to podstawa jeśli chodzi o studiowanie w przyjemnych warunkach!

Wiedza starszych roczników

Każdy z nas sam zdobywa swoje doświadczenie na studiach, przekonuje się jak to wygląda na własnej skórze. Dobrym pomysłem jest jednak podpytanie o to starszych roczników, które studiowały ten kierunek co Ty. Dzięki temu będziesz wiedział czego się spodziewać. Zapytaj o to, o czym tak właściwie są dane przedmioty, a przede wszystkim dowiedz się od nich wszystkiego czego możesz o wykładowcach, o tym czego spodziewać się na danym egzaminie, z wybranym egzaminatorem. Ta wiedza naprawdę sprawi, że studiowanie będzie dla Ciebie łatwiejszym zadaniem.

Przemyśl dwa razy wybór zajęć

Zapisywanie się na zajęcie wiąże się dla studentów z ogromnym stresem. Nie zawsze wychodzi to tak, jak Ty tego chcesz. Być może sieć nie łączy, może wywala Cię ze strony. Na ten moment musisz być naprawdę dobrze przygotowany. Przede wszystkim musisz znaleźć miejsce z jak najlepszym zasięgiem internetowym. Jeśli chodzi o sam w sobie wybór zajęć, powinieneś dokładnie to przemyśleć jeszcze przed rejestracją. Pamiętaj, że czasem bardziej istotne od wybranych godzin zajęć jest to, który profesor prowadzi dane zajęcia. Jedni uczą lepiej, inni mniej. U jednych jest łatwiej zaliczyć, u innych trudniej. Przemyśl sobie, czego naprawdę oczekujesz i według tego zapisuj się na zajęcia.

Sponsorem artykułu jest Nowa Era.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz