Start kariery » Biznes » W czym pomoże ci doradca kredytowy?
Biznes

W czym pomoże ci doradca kredytowy?

W obecnych czasach, rynek jest pełen wszelkiej maści doradców. Ciężko odróżnić tych użytecznych, od takich, którzy tylko czyhają na twoje pieniądze. Doradztwo kredytowe to jedna z najstarszych dziedzin, w której specjaliści starają się pomóc klientowi.

Co zrobi za ciebie doradca?

Kiedy rozważasz zaciągnięcie pożyczki, zderzasz się z obfitością instytucji je oferujących. Im większą kwotę będziesz wnioskować, tym mniejszy będzie wybór firm, które będą chętne do zawarcia z tobą umowy. Mimo wszystko, nawet przy olbrzymich kwotach, takich podmiotów będzie przynajmniej kilka lub kilkanaście. Jak najlepiej wybrać? Opcje są dwie. Pierwsza z nich, to skrupulatna analiza każdej oferty. Jest to rozwiązanie czasochłonne i wymaga sporo precyzji. Drugą możliwością jest natomiast zatrudnienie w tym celu pośrednika, którym może być doradca kredytowy czy też doradca bankowy. Jest to osoba profesjonalnie zajmująca się takimi sprawami, a przez to doskonale zorientowana w rynku i warunkach, które musisz spełnić aby otrzymać kredyt. Przedstawi ci on zestawienie kilku ofert, wraz z warunkami uzyskania pożyczki, opłatami i kwotą, którą pobierze w charakterze swojego wynagrodzenia.

Jak wybrać doradcę kredytowego?

Jak w każdym zawodzie poziom świadczonych usług może się różnić, w zależności od tego, na jakiego doradcę trafisz. Co warto przeanalizować, gdy musisz zdecydować się na usługi jednego z nich? Odpowiedź na to pytanie jest podobna jak na wszystkie inne, jak wybrać konkretną usługę lub firmę. Najlepszym rozwiązaniem będzie polecenie osoby, która korzystała już z jego usług. Nie jest to jednak sytuacja zbyt częsta, więc należy rozważyć alternatywne sposoby wyboru. Pomogą ci opinie w wyszukiwarkach internetowych, deklarowane doświadczenie, zaufanie do firmy, w której dany doradca świadczy swoje usługi, czy ostatecznie wielkość prowizji, którą pobiera. Ten ostatni czynnik nie powinien być jednak decydującym, jako że niekiedy zdecydowanie lepiej będzie zdecydować się na nieco droższe usługi doradztwa kredytowego, w zamian za zdecydowanie lepszy standard obsługi. Pamiętaj, że duże kredyty charakteryzują się wysoką ceną, a lepsza obsługa niekiedy może zwrócić się w postaci niższych kosztów tej samej pożyczki.

Na czym zarabia doradca kredytowy – wysokość zarobków

Ostatnia z omówionych w tym wpisie kwestii, choć budząca bardzo duże kontrowersje. Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących doradców kredytowych, jest to dlaczego właściwie należałoby im zaufać. Skąd mieć pewność, że banki ich nie opłacają, aby działali zachęcając do skorzystania z ich oferty? Kwestia ta jest dość prosta do rozstrzygnięcia. Po pierwsze wspomniane już wyżej doświadczenie. Korzystając z usług sprawdzonego doradztwa kredytowego, możesz zaufać setkom zadowolonych klientów, którzy korzystali z jego usług już wcześniej. Po drugie, opłacając jego usługi gwarantujesz sobie lojalność i pracę dla ciebie, nie zaś dla żadnej instytucji finansowej, a odpowiednio wysokie wynagrodzenie sprawi, że nie będzie musiał szukać dodatkowego źródła dochodu.

Ile zarabia doradca kredytowy? Ciężko jest podać jedną wartość, która stanowiłaby uniwersalną odpowiedź na to pytanie. Zazwyczaj w zawodzie tym dominuje wynagrodzenie prowizyjne, więc jest bezpośrednio zależne od ilości usatysfakcjonowanych klientów. Nawet niski procent od kwoty pożyczki stanowi dość dużą kwotę, przy wysokościach kredytów wynoszących zazwyczaj setki tysięcy. Jednocześnie kredytobiorca nie odczuwa tej różnicy, bo korzystając z doradztwa kredytowego, oszczędza zdecydowanie więcej.

Doradca kredytowy stanowi idealnego sojusznika w procesie aplikacji o udzielenie kredytu. Nie jest to jedyny sposób na uzyskanie pożyczki, ale może zdecydowanie skrócić i ułatwić formalności.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz