Start kariery » Opinie o firmach » Czy warto pracować w Realu?
Opinie o firmach

Czy warto pracować w Realu?

Real to niemiecka marka hipermarketów należąca do Metro Group. Sklepy z czerwonym napisem do niedawna rozsiane były po Niemczech, Turcji, Rosji, Ukrainie i Rumunii. W Polsce do 2014. istniało 57 sklepów. Wszystkie z kraju nad Wisłą i kilka z innych Europy Wschodniej trafiły do sieci Auchan. Czy warto pracować w Realu? Opinie o pracy w Realu. Zarobki w Realu.

Historia Realu

Real powstał w 1992 r. z połączenia kilku innych marek: Continent, Basar, divi, Esbella oraz real-kauf. Do Polski firma trafiła w 1995 r., odkupując placówki od grupy Casino, niedługo potem otworzyła pierwszy hipermarket. W 2012 r. hipermarkety Real trafiły w ręce sieci Auchan.

Zarobki w sieci Real

Szeregowi pracownicy w Realu mogą liczyć na najniższą krajową plus ewentualne premie. Kierownicy na około 1,5 pensji minimalnej. Dodatkowo pracownicy otrzymują opiekę medyczną, dofinansowanie do wczasów czy pożyczki pracownicze. Magazynierzy otrzymują około 12 zł/h.

Opinie o pracy w Realu

Na jednym z forów kasjerka pisze:

„Pracowałam jako kasjerka w Realu, najgorsi są klienci to trzeba przyznać, inni kasjerzy mili i bardzo pomocni za to nadzór kas niekoniecznie. Oni myślą ze po zwykłym ”kursie” pozjadało się wszystkie rozumy i wszystko sie wie. Szkoliła mnie kasjerka która pracowała w Realu kilka lat ale sama nie wiedziała co ma mnie uczyć. Nadzór kas cały czas jakieś pretensje i o byle pierdołę. . Polecam prace dla ludzi opanowanych, cierpliwych i mocnych nerwach. Z pracy w Realu wyniosłam tylko jedną dobrą rzecz: doświadczenie”.

Malutka dodaje:

„Ogólnie praca ok. Przychodzisz, przebierasz się, siadasz na kasę potem znowu przebranie i do domu. Nawet nie masz kiedy nawiązać z kimś minimalnej znajomości. Ogólnie ludzi fajni oprócz państwa kierowników. Z tego co wiem do pracy na kasę przyjmują średnio co 2 tygodnie, bo każdy przyjdzie nabierze trochę doświadczenia i spada do konkurencji bo kto wyżyje ze najniższą krajową”.

Wraz z końcem 2015 r. Real zupełnie przekształci się w Auchan. Opinie o pracy w Auchan, zarobki i inne informacje znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz