Start kariery » Opinie o firmach » Jak się pracuje w Auchan?
Opinie o firmach

Jak się pracuje w Auchan?

Auchan to sieć hipermarketów zatrudniająca blisko 300 tysięcy osób w ponad 3 tysiącach sklepów. Charakterystyczne logo z rudzikiem można spotkać w 15 krajach od Rosji, przez Chiny aż po Indie. W Polsce Auchan występuje w 50 lokacjach. Czy warto pracować w Auchan? Opinie o pracy w Auchan. Zarobki w Auchan.

Historia Auchan

Pierwszy sklep Auchan został założony w 1961 r. przez Gérarda Mullieza w Roubaix (północna Francja) w dzielnicy Hauts Champs, od której zyskał swoją nazwę. Dwadzieścia lat później sieć hipermarketów zaczyna rozprzestrzeniać się poza Francją. Do Polski dociera w 1996 r. W 2012 r. Auchan przejmuje w kraju nad Wisłą wszystkie sklepy Real. I rozpoczyna powolną zmianę szyldów.

Zarobki w Auchan

Firma nie ujawnia swojego systemu pensji. Byli pracownicy i internauci wskazują, że na początek można liczyć na niecałe 2 tysiące zł brutto. Sporo osób pisze jednak, że nie otrzymuje nawet tyle. Trudno także wywalczyć umowę na pełen etat czy czas nieokreślony. Ludzie krytykują również niewielkie dodatki jak np. paczki świąteczne.

Opinie o pracy w Auchan

Doświadczony pracownik pisze na pod jednym z artykułów:

„Pracuje w Auchan 18lat na rękę zarabiam 2500. Część ludzi powie że to i tak za mało po tylu latach pracy ale ja nie mam zamiaru narzekać jak większość polaków. Chciałbym oczywiście zarabiać więcej jak każdy. myślę że jak komuś się nie podoba to niech nie szuka szczęścia w marketach”.

Jasiak dodaje:

„Pracuję w Auchan 8 lat. Moja piąta umowa została zawarta na czas nieokreślony. Umowy często zawierane są na niepełne etaty, np 6/8 lub 5/8, ale godzin tygodniowo w grafiku 33 – 38. Dlatego pensje sięgają niewiele ponad 1000 zł brutto, a przy pełnym etacie jest to max 1500 – 1600 zł. Nadgodziny powinny być płacone lub oddawane (wtedy kiedy wygodnie jest managerowi) i niestety dziwnym trafem duża ich część gdzieś znika. Paczki dla dzieci z roku na rok to jest coraz większa żenada, w tym roku wartość takiej paczki zamknęła się w 9 zł. Bony dla pracowników: obwarowane coraz bardziej rygorystycznymi przepisami i co roku wartość ich jest coraz niższa. Podwyżki są: raz na 1,5 roku, po wypełnieniu arkusza awansu zawodowego, po 8 latach jestem cały czas na etapie początkującego pracownika, kwota podwyżki 30 – 50 zł. Łatwo więc policzyć, że odkąd pracuję moje zarobki zwiększyły się o ok. 200 zł  na przełomie 8 lat). W moim mieście nie ma perspektywy zmiany pracy dla czterdziesto-kilkuletniej kobiety więc pracuję w Auchan i czekam na lepsze czasy”.

komentarzy 5

Kliknij, by dodać komentarz

 • Pytania dotycza doswiadczenia zawodowego, jak rowniez planow na przyszlosc kandydata. Ci, ktorzy aplikuja na stanowisko menadzerskie, powinni wykazac sie znajomoscia jezykow obcych. Szczegolnie mile widziana jest umiejetnosc poslugiwania sie francuskim lub angielskim. Od kandydata na menadzera oczekuje sie rowniez dyplomu wyzszych studiow z zakresu zarzadzania, ekonomii, marketingu lub zasobow ludzkich. Wiek nie ma znaczenia – Auchan zatrudnia rowniez osoby po piecdziesiatce. W zespole sa takze osoby niepelnosprawne.

  • W kadrze menedżerskiej pracują wyłącznie osoby z upośledzeniem intelektualnym.
   Żadna z osób nie posiada kwalifikacji do zarządzania zasobami ludzkimi, każdy chce kierować każdym i narzucać swoje widzi mi się skutkiem czego są często popełniane błędy w przydzielaniu stanowisk na tzw. filara czyli zastępcy nieudolnego kierownika.

 • Pracowałem w Auchan przez rok. to był rok stracony. Dużo by pisać. zarobki pracownika hali to najniższa krajowa + 50 zł(brutto), premia na poziomie 33zł brutto !!! i to nie co miesiąc, bo jak klienci nakradną to premi nie ma.Najczęsciej jest tak, że wzrost najniższej krajowej prześciga pensje wieloletnich pracowników.
  Zmuszanie do nadgodzin bez rejestrowania ich w systemie – wchodząc po prostu się nie odbijasz, rozliczają je na karteczkach i po drodze zawsze część godzin zginie. A jak pip przyjdzie – to w systemie jest ok.
  Kobiety ciągną palety po 400 -600 kg!! ręcznymi paleciakami!! pracowników coraz mniej więc ci którzy zostali mają mnóstwo roboty i są nieustannie poganiani. Monitoring śledzi kroki pracowników, nie nieuczciwych klientów.
  Ci z dyrekcji sklepu ciągle piorą mózgi szarym pracownikom sklepu powtarzając na każdym kroku, jakie wielkie szczęście mieli, że zostali do auchan przyjęci, bo zarobki wprawdzie niewysokie ale za to jaki socjal i umowa o pracę!!
  Socjal? jdyne, co mieliśmy to obiad w stołówce za 5 zł (4,50 płacisz a 0,50 potrącają z pensji jako podatek), no i bony świąteczne – do wydania TYLKO w auchan: 150 zł na Boże Narodzenie i 100 na wielkanoc. Oczywiście z pensji potrącają ci za to podatek.I to wszystko. zero zniżek pracowniczych, zero innych profitów. Wszystko przy zarobkach w wysokości 1400zł na rękę i to już ze wszystkimi dodatkami i „premiami”. Gdy tylko skomentujesz to w obecności np menagera to słyszysz: to się zatrudnij u prywaciarza, tam dopiero zobaczysz.
  Do tego najlepsze: nowi pracownicy mieli wyższe podstawy wynagrodzenia niż starzy, pracujący od 2-3 lat! Gdy bowiem najniższa krajowa wzrosła i zrównała się z moim wynagrodzeniem na umowie – to nie dostałem podwyżki. Nowi pracownicy zaś zawsze maję + 50 zł do najniższej. Tak więc ci, którzy pracowaji po kilka lat zarabiali mniej niż ci, którzy dopiero się przyjęli.

  I to cała prawda o auchan, konkretne przykłady, fakty a nie mydliny etatowego pracownika od polepszania wizerunku piszącego o 2500 zł wynagrodzenia oraz wspaniałej atmosferze, rozwoju zawodowym i innym laniu wody bez konkretów.

 • W Auchanie są „promocje” na wodę mineralną. Promocja jest na całą zgrzewkę ale kasjerzy mają nakaz od mEnedżerów aby kasować każdą butelkę z osobna. Jak dla mnie świadome oszustwo, nie dajcie się. 2019.05.18

 • To prawda pensja niecałe 2 tys zł na początek a za…… l gorszy niż w Amazonie. Praca nieadekwatna do zarobków. Żaden szanujący się człowiek nie zabawi tam na dłużej.