Start kariery » Opinie o firmach » Czy warto pracować w Tesco?
Opinie o firmach

Czy warto pracować w Tesco?

"Tesco Extra, Colney Hatch. - geograph.org.uk - 1070501" by Martin Addison. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tesco_Extra,_Colney_Hatch._-_geograph.org.uk_-_1070501.jpg#/media/File:Tesco_Extra,_Colney_Hatch._-_geograph.org.uk_-_1070501.jpg

Tesco to angielska marka wiodąca wśród marketów spożywczych w Wielkiej Brytanii. Swoje filie posiada w dwunastu krajach od Chin i Tajlandii po Irlandię czy Słowację. W Polsce Tesco w ponad czterystu super i hipermarketach zatrudnia trzydzieści tysięcy pracowników. Czy warto pracować  w Tesco? Jakie są warunki pracy w Tesco? Zarobki w Tesco.

Historia Tesco

Początki firmy sięgają lat dwudziestych dwudziestego wieku. Jej założycielem był posiadający polskie korzenie Jack Cohen. Swoja karierę rozpoczął on handlując żywnością na londyńskich targach. Nazwa Tesco, po raz pierwszy pojawiła się jako oznaczenie herbaty i wzięła się od inicjałów Thomasa Edwarda Stockwella, u którego zaopatrywał się Cohen oraz jego nazwiska. Pierwszy sklep z popularną nazwą zastał otwarty w 1924 r. w Burnt Oak. Od tego czasu sporo się zmieniło i obecnie firma zatrudnia pół miliona pracowników w około siedmiu tysiącach placówek na całym świecie.

Praca i zarobki w Tesco

Jak w każdej sieci supermarketów, pracownicy nie tylko zatrudnieni są „na kasach”, ale także na wielu innych stanowiskach, od piekarzy, przez analityków, kierowników aż po specjalistów do spraw komunikacji czy obsługi portalu zakupów przez internet. Zarobki różnią się od rodzaju i wymiaru pracy. Najniższe wynagrodzenie na pełen etat dla pracowników z co najmniej rocznym stażem wynosi blisko dwa tysiące złotych brutto. Niewiele, a e też wymagania dla zatrudnionych w sklepie nie są wielkie. Jako doradca klienta czy kasjer może pracować praktycznie każdy. W niektórych regionach dodatkowym atutem jest znajomość angielskiego. Na wyższych stanowiskach, np. kierowniczych można liczyć na około półtora najniższej krajowej.

Aktualne oferty pracy można znaleźć tutaj.

Opinie o pracy w Tesco

„MARTA” w komentarzu pod wpisem na blogu pisze o swoich doświadczeniach z Tesco:

„Pracowałam w Tesco 5 lat. Niedawno się zwolniłam z tego syfu,bo oprócz tego ze nabawiłam sie poważnej choroby kręgosłupa to jeszcze całkowicie siadła mi psycha. Leczę się psychiatrycznie a na samo wspomnienie o tym syfie jaki tam panował jest mi niedobrze!Gnoją pracowników na każdym kroku, zastraszają i wymagają nadludzkiej pracy. Najlepiej jakby jeden pracował za trzech a i tak jeszcze zawsze coś jest nie tak. Trzymajcie się jak najdalej od Tesco!!!”

„Nosleep” na jednym z forów ma inne zdanie:

„Ja pracowałam w Tesco przez 1 miesiąc na 1 roku studiów żeby dorobić sobie do socjalnego. Nie ma aż tak ciężko. Czas bardzo szybko leci, bo nie masz czasu na nic, albo siedzisz na kasie a wiadomo jakie sa kolejki albo wlasnie wykladasz towar. da sie przezyc ja zarobilam przez miesiac cos kolo 1000”.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz