Start kariery » Finanse i przedsiębiorczość » Czym jest outsourcing płac i kiedy warto się na niego zdecydować?
Finanse i przedsiębiorczość

Czym jest outsourcing płac i kiedy warto się na niego zdecydować?

Wielu pracodawców powierza opiekę nad swoimi finansami i obsługą płac zewnętrznym firmom. Wystarczy jednak zastanowić się nad tym przez chwilę, aby zrozumieć, że w wielu sytuacjach jest to niezwykle rozsądne rozwiązanie. Dla kogo będzie ono idealne?

Co to takiego?

Outsourcing to zlecenie wykonania usługi komuś z zewnątrz: obecnie postrzegany jest jako nowoczesna strategia zarządzania procesami przedsiębiorstwa. Polega ona na przekazaniu działań finansowych zewnętrznej firmie, wybranej przez przedsiębiorcę. Outsourcing pozwala w pełni skoncentrować się na głównym obszarze działalności firmy, gdyż organizacyjnymi kwestiami prowadzenia biznesu zajmuje się, wtedy wyspecjalizowany podmiot zewnętrzny.

Kiedy sięgnąć po taką usługę?

Outsourcing to doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy przedsiębiorstwo chce się rozwijać, a Ty zamierzasz wprowadzić do swojego biznesu procesy, z którymi trudno jest poradzić sobie samodzielnie. To najlepszy moment do skorzystania z długoterminowych usług outsourcingu.

Taka strategia działania pozwala na ciągły rozwój firmy, nieograniczony żadnymi dodatkowymi obciążeniami.

Outsourcing – dla kogo?

Specyficznym rodzajem outsourcingu kierowanego do przedsiębiorców, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań jest payroll usugi outsourcingu kadr i płac od Contract Administration, czyli outsourcing płac. Dzięki tej usłudze możesz spokojnie zająć się tym, czym twoja firma od zawsze miała się zajmować i rozwijać swój biznes.  Zewnętrzny podmiot może zająć się m.in.:

  • przygotowaniem instrukcji do realizacji płatności wynagrodzeń pracowników oraz pochodnych zobowiązań (ZUS, US, PFRON),
  • przygotowaniem i udostępnieniem pracownikom na portalu pracowniczym Asistar poniższych dokumentów: indywidualnymi druki ZUS RMUA zintegrowane z paskami płacowymi, przygotowaniem indywidualnych druków ZUS IMIR
  • zaświadczeniami o wynagrodzeniu
  • deklaracjami PIT
  • sporządzaniem wymaganych prawem deklaracji z tytułu zobowiązań ustawowych wobec US, ZUS i PFRON
  • wsparciem w kontaktach z US, ZUS, PFRON w przypadku kontroli
  • oraz wieloma innymi kwestiami.

Koniecznie sprawdź czy outsourcing nie jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz