Start kariery » Pozostałe » Baner balkonowy. Dekoracja i ochrona prywatności w jednym!
Pozostałe

Baner balkonowy. Dekoracja i ochrona prywatności w jednym!

Wiosna i lato to dwie pory roku, w których najchętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Jej namiastką w domu lub w mieszkaniu w bloku jest balkon – miejsce, na którym chętnie pijemy kawę, czytamy oraz relaksujemy się na otwartej przestrzeni. Niestety, balkony zlokalizowane w wielkich miastach oferują bardzo mało prywatności. Można sobie ją jednak zapewnić, dzięki bardzo prostemu i praktycznemu rozwiązaniu. Są nim banery balkonowe, których zakup warto rozważyć wraz z nadejściem ciepłego sezonu letniego.

Czym są banery balkonowe? Jakie funkcje mogą spełniać?

Banery balkonowe to wykonane ze specjalnych materiałów osłony na balkon. Przypina się je za pomocą mocowań do balustrady, na całej jej powierzchni. Dzięki temu można zapewnić sobie nie tylko większą prywatność oraz ochronę wnętrza balkonu przed wzrokiem sąsiadów i innych niepowołanych osób, jak i nadać naszemu domowemu miejscu na świeżym powietrzu dodatkowych walorów dekoracyjnych. Banery balkonowe dodatkowo chronią balkon przed intensywnym światłem słonecznym, co pozwala hodować na nim także rośliny wrażliwe na promieniowanie UV.

Wiele osób decyduje się na banery balkonowe z jeszcze jednego, nie mniej istotnego niż pozostałe powodu. Otóż, jest to bardzo funkcjonalne i proste w montażu rozwiązanie, które dodatkowo zabezpiecza balkon przed kurzem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, które dostają się przez wolne przestrzenie w balustradzie. Taką funkcję banerów balkonowych docenią szczególnie osoby mieszkające w pobliżu ruchliwych ulic, a także posiadacze balkonów na parterze. Banery balkonowe pozwolą ograniczyć częstotliwość sprzątania, zapewnią na balkonie większe poczucie prywatności, a także całkowicie odmienią jego wygląd.

Na co zwracać uwagę, wybierając baner balkonowy?

Banery balkonowe, aby prawidłowo spełniały wszystkie swoje funkcje, muszą być wykonane z trwałych i odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Świetnym przykładem takiego rozwiązania są produkty oferowane przez Drukarnię Wojewoda. W jej ofercie znajdują się banery laminowane w wykończeniu matowym lub błyszczącym. Jest to wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne materiał, który może zostać pozostawiony na balkonie przez cały rok – nie straszny mu bowiem deszcz, intensywne słońce ani przymrozki.

Banery balkonowe dostępne w ofercie Drukarni Wojewoda posiadają nadruki wykonane metodą ecosolwent lub solwent, która zapewnia im trwałość i intensywność koloru przez długi czas. Zgrzewy wykonane na krawędziach zabezpieczają i wzmacniają konstrukcję banneru, a rozmieszczone wzdłuż krawędzi dolnej i górnej oczka ułatwiają jego zamocowanie na balustradzie. Osłony balkonowe są dostępne w różnych wzorach, co pozwala na wybór spośród nich rozwiązania, które pasuje do kolorystyki elewacji lub wręcz przeciwnie – tworzy z nią efektowny kontrast. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy balkonów, którzy chcą zadbać o komfort swojego relaksu na świeżym powietrzu w ciepłym okresie wiosenno-letnim.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz