Start kariery » Studia i nauka » Rozwój » Jak ćwiczyć angielskie rozmówki… samodzielnie? Podpowiadamy
Rozwój

Jak ćwiczyć angielskie rozmówki… samodzielnie? Podpowiadamy

Trening czyni mistrza, ale co w sytuacji, gdy nie masz z kim ćwiczyć? Właściwa wymowa to jeden z tych elementów języka, które lepiej przyswajać w parach. Nie oznacza to jednak, że samodzielna nauka nie jest możliwa. Istnieje kilka metod, które pozwolą Ci rozwijać tę umiejętność bez niczyjej pomocy. Jak to robić? Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się.

Ucz się „na głos”

W przygotowaniu do rozmówek angielskich ważne jest to, by słyszeć własne wypowiedzi. Jednym z najprostszych sposobów samodzielnej nauki jest czytanie i powtarzanie na głos. Możesz to robić na kilka różnych sposobów – najważniejsze, by trenować wymowę konkretnych wypowiedzi. W ten sposób przyswoisz właściwą intonację, akcent oraz nauczysz się formować poprawne konstrukcje zdaniowe.

Jak ćwiczyć? Możesz to robić, posługując się np. gotowym nagraniem. Znajdź interesującą Cię wypowiedź, odtwórz i staraj się powtórzyć ją najlepiej jak to możliwe. Zatrzymuj nagranie i ćwicz poszczególne elementy wypowiedzi. Możesz to robić także, czytając głośno. Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie – zacznij od prostych tekstów zawierających podstawowe słownictwo.

Nagrywaj swoje wypowiedzi

Chcesz sprawdzić, jak Twoją wypowiedź usłyszy ktoś inny? Nie ma lepszego sposobu niż ich samodzielne nagrywanie. W dzisiejszych czasach nie stanowi to problemu – w tym celu możesz wykorzystać m.in. dyktafon w telefonie.

Jak to robić? Przygotuj lub przeczytaj kilka zdań w języku angielskim i nagraj je. Następnie odsłuchaj nagrania i sprawdź, czy wszystkie słówka brzmią tak, jak powinny. Taki trening to świetny sposób, by wyeliminować błędy i przygotować się do stosowania języka w praktyce.

Ćwicz wymowę z aplikacją Babbel

Nowoczesne aplikacje to świetny sposób, by rozwijać umiejętności związane z angielską wymową. W przypadku aplikacji Babbel możesz ją wykorzystać na dwa sposoby.

Przede wszystkim program posiada bogaty zasób konwersacji i rozmówek angielskich. W ten sposób poznajesz mowę potoczną, popularne zwroty, uczysz się, jak stosować je na co dzień. Babbel umożliwia dopasowanie zakresu lekcji do Twoich potrzeb – dzięki temu możesz uczyć się niezależnie od poziomu zaawansowania. W programie znajdziesz nie tylko słówka dla początkujących – pomoże Ci on rozwinąć również zasób słownictwa branżowego.  

Dodatkowo aplikacja Babbel posiada nowoczesną funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki niej możesz na bieżąco monitorować swoje postępy i rozwijać umiejętności praktyczne. A to wszystko w wygodnej i przystępnej formie – na Twoim komputerze lub telefonie.  

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz