Start kariery » Lifestyle » O czym należy pamiętać, urządzając przyjęcie w ogrodzie?
Lifestyle

O czym należy pamiętać, urządzając przyjęcie w ogrodzie?

Ogród to idealne miejsce, by urządzić przyjęcie plenerowe. I to nie tylko w środku lata, ale również wiosną lub jesienią (można wówczas postawić w ogrodzie wypożyczony namiot, jeżeli nie dysponujesz altanką). Podpowiadamy, w co należy się zaopatrzyć, by urządzić urocze przyjęcie w ogrodzie.

Naczynia jednorazowe – eleganckie i ekologiczne

Podczas każdego przyjęcia pierwsze skrzypce grają dekoracje, ale nie tylko. Ważną rolę odgrywa również zastaw stołowa – kubki, filiżanki, talerze oraz sztućce. Podczas imprez organizowanych we wnętrzach na stole pięknie prezentuje się porcelana. Niemniej przyjęcia plenerowe rządzą się swoimi prawami.

Na szczęście producenci mają dziś do zaoferowania naczynia jednorazowe o estetycznym designie. Z powodzeniem dopasujesz je do pozostałych elementów wystroju oraz dekoracji. Co więcej – dostępne są w pełni ekologiczne i biodegradowalne naczynia. Dbałość o środowisko naturalne jest dziś bliska sercu każdego z nas, a zatem warto zwrócić na tę kwestię uwagę.

Przykładowo: do ekologicznych rozwiązań zaliczają się naczynia z trzciny cukrowej lub po prostu drewniane. Z pewnością warto zaopatrzyć się w cały komplet, a zatem: kubki do zimnych i gorących napojów, półmiski na przekąski oraz talerze głębokie i płytkie. Przydadzą się też pojemniki i zamykane opakowania, by zabezpieczyć żywność przed owadami. Również sztućce mogą być ekologiczne.

Do jedzenia możesz podać koreczki imprezowe i różnego rodzaju sałatki. Punktem kulminacyjnym zwykle jest grill. Możesz mieć pewność, że naczynia jednorazowe są na tyle trwałe i wytrzymałe, że nadają się do serwowania wszystkich potraw.

Co przygotować na przyjęcie plenerowe w ogrodzie?

Przede wszystkim odpowiednio zaaranżuj przestrzeń. Zadbaj o to, by każdy miał miejsce przy stole i krzesło. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednią liczbą krzeseł czy dużym stołem, to zawsze istnieje opcja wypożyczenia. Pomyśl również o kocach, które mogą się przydać zmarzluchom po zmroku.

Pamiętaj o papierowych serwetkach i nakryciu stołu obrusem (tekstylnym lub jednorazowym). Przygotuj kosz na śmieci w zasięgu wzroku, aby goście nie musieli wędrować ze zużytą serwetką czy jakimś opakowaniem przez cały ogród do kuchni.

Jako dekoracje sprawdzą się zaś eleganckie wazony ze świeżymi ciętymi kwiatami oraz lampiony. Zyskasz w ten sposób niepowtarzalny klimat boho. Ponadto ważnym elementem będzie oświetlenie. Goście docenią lampki, umieszczone wzdłuż ścieżek w ogrodzie, przy wejściu i przy schodach (mogą to być wbijane w ziemię lampki solarne). Uroku doda natomiast girlanda z lampek, zawieszona pomiędzy drzewkami w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz