Start kariery » Biznes » Obsługa cudzoziemców przed doradców prawnych – korzyści dla firm
Biznes

Obsługa cudzoziemców przed doradców prawnych – korzyści dla firm

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce to proces wieloetapowy. Jest on na tyle skomplikowany, że bezpieczniej jest wypracować go wspólnie z ekspertami w tej dziedzinie. Dzięki temu można mieć pewność, że procedura zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób.

Od czego zacząć?

Bez wątpienia najważniejszą kwestią jest zalegalizowanie pobytu cudzoziemca. Najczęściej robi się to poprzez złożenie podania o zezwolenie na pobyt czasowy. Do polskiego rynku pracy dostęp mają także osoby, które posiadają status uchodźcy lub ochronę czasową w Polsce.

Zezwolenie uzyskuje się poprzez złożenie odpowiedniego wniosku. Należy dołączyć do niego pełną listę załączników. Warto uprzednio upewnić się, że spełnione zostały wszystkie wymogi formalne, tak aby dokumenty zostały zaakceptowane przez właściwy urząd. Przygotowanie pełnej dokumentacji bezbłędnie wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Warto w tym zakresie skonsultować się ze specjalistami z TGC. Pomogą oni przejść całą procedurę i uzyskać wszystkie niezbędne zezwolenia. Więcej informacji na temat ich usług znajduje się na stronie https://www.tgc.eu/obsluga-cudzoziemcow.

Co dalej?

Kolejnym krokiem jest rzecz jasna zdobycie uprawnień do pracy w Polsce. O ten dokument wnioskuje pracodawca. W tym przypadku również nieoceniona może okazać się pomoc ekspertów. Dzięki nim cały proces powinien przebiec dużo sprawniej. Warto przy tym pamiętać, że pominięcie uzyskania pozwolenia na pracę może skutkować sankcjami prawnymi. W niektórych przypadkach, gdy pracownik nie może legalnie przebywać w kraju, a mimo to podjął pracę u danego pracodawcy to właśnie zatrudniający będzie musiał pokryć należności związane z wydaleniem obywatela innego kraju z Polski.  

Dlaczego warto współpracować z doświadczoną kancelarią? Powodów jest naprawdę wiele. Najważniejszy z nich to duże doświadczenie. Dzięki temu firma może mieć pewność, że wszystkie formalności zostały załatwione zgodnie z obowiązującym prawem. Co więcej, współpracując z TGC można liczyć na pełną kompleksowość. Dzięki temu wystarczy umowa z jednym przedsiębiorstwem, które może pomóc we wszystkim, a nie tylko w zagadnieniach dotyczących stricte cudzoziemców. Szczegółowe informacje na temat szerokiego zakresu usług TGC znajdują się na stronie https://www.tgc.eu/obsluga-prawna-firm.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz