Start kariery » Biznes » Szybkie płatności online w sklepie internetowym – obustronne korzyści
Biznes

Szybkie płatności online w sklepie internetowym – obustronne korzyści

Polscy konsumenci coraz częściej robią zakupy w sieci, a wraz z rynkiem e-commerce rozwija się sektor płatności online. Co to oznacza dla właścicieli sklepów internetowych i ich klientów?

Płatności w Internecie

Według badania „Jak kupujemy w internecie”, przeprowadzonego przez BlueMedia na początku maja tego roku, popularność płatności elektronicznych wzrosła w stosunku do lat ubiegłych, kosztem popularności metod tradycyjnych: płatności za pobraniem, gotówką przy odbiorze oraz samodzielnie wykonywanym przelewem.

Zgodnie z raportem, do najczęściej wybieranych przez internautów metod należą:

  • szybkie płatności elektroniczne (korzystało z nich aż 48 procent badanych),
  • płatności kartą (39 procent),
  • BLIK (33 procent).

Na taki wynik z pewnością miała wpływ obecna sytuacja epidemiologiczna, w związku z którą zalecono wybieranie bezgotówkowych form płatności. Z drugiej jednak strony jest to również odzwierciedlenie szerszego, obserwowanego od co najmniej kilku lat trendu, polegającego na stopniowym odchodzeniu od płatności tradycyjnych na rzecz elektronicznych. Teraz proces ten tylko przyśpieszył.

Obustronne korzyści

Korzystanie z szybkich płatności online w sklepach internetowych ma wiele zalet, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i konsumenta.

Co zyskuje sprzedawca?

  • Większa ilość zamówień i mniej porzuconych koszyków. Klienci, którym udostępniono możliwość opłacenia zakupów za pomocą szybkiej i wygodnej e-płatności, częściej finalizują zamówienia i z reguły opłacają je bezpośrednio po złożeniu.
  • Automatyzacja procesu obsługi płatności oraz ewentualnych zwrotów.
  • Możliwość sprawdzenia aktualnego statusu transakcji w dowolnym momencie.

Co zyskuje klient?

  • Wygoda i oszczędność czasu: cała operacja jest maksymalnie zautomatyzowana i do jej finalizacji wystarczy tylko kilkadziesiąt sekund i kilka kliknięć.
  • Wyeliminowanie ryzyka pomyłek, z którymi wiąże się konieczność samodzielnego uzupełniania danych do przelewów tradycyjnych.
  • Skrócenie czasu dostawy kupionych towarów: szybka realizacja płatności przekłada się na szybką realizację zamówienia.

Więcej informacji na temat nowoczesnych form płatności oraz sposobów ich wdrożenia w sklepach internetowych znajdziesz pod adresem: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz