Start kariery » Praca » Jakie konto wybrać do pracy za granicą?
Praca

Jakie konto wybrać do pracy za granicą?

Wybierając się do pracy za granicą warto zastanowić się nad założeniem konta bankowego, które będzie darmowe w utrzymaniu, z  możliwością bezpłatnych przelewów zagranicznych, wypłat z bankomatów bez prowizji oraz korzystnego przelicznika kursu euro na złotówki.

Na polskim rynku pojawił się ciekawy produkt bankowy skierowany do osób podejmujących pracę za granicą. Bank Smart proponuje pracownikom zagranicznym bardzo korzystne SMART KONTO EU. Oferta odpowiada na wszystkie potrzeby osób pracujących za granicą i jest konkurencyjne w stosunku do zagranicznych kont bankowych, których założenie nie zawsze jest proste i często wiąże się z opłatami.

  1. Prowadzenie SMART KONTA EU jest bezpłatne

Za prowadzanie konta SMART nie jest pobierana opłata. Przykładowo, za konto w niemieckim Deutsche Bank pobierana jest opłata w wysokości 4,99 euro miesięcznie, zaś w holenderskim ING 4,10 euro kwartalnie. Jest to duży plus, gdyż pracując sezonowo za granicą nie powstaje na koncie debet za jego prowadzenie.

  1. Wydanie karty płatniczej i wypłaty z bankomatów w całej Europie są bezpłatne

Bez względu na to, czy wypłacasz gotówkę z bankomatów w Polsce, czy w innym kraju Unii Europejskiej, z twojego rachunku nie będzie pobierana prowizja za korzystanie z bankomatu. Jest to ważne, gdyż w wielu przypadkach wysokość pobranej prowizji za wypłatę może stanowić niemiłe zaskoczenie.

  1. Przelewy międzynarodowe są bezpłatne

W każdej chwili możesz bez dodatkowych opłat przelać pieniądze za granicę lub do Polski.

  1. SMART KONTO EU oferuje bardzo korzystny przelicznik kursu euro do złotówki

W odróżnieniu od innych banków SMART nie zarabia na swoich klientach na tzw. spreadzie, czyli różnicy kursowej. SMART KONTO EU oferuje nawet 10-krotnie mniejszą różnicę między kupnem, a sprzedażą euro. Można swobodnie przelewać swoje środki pomiędzy kontem walutowym, a złotówkowym.

  1. SMART KONTO EU można wskazać zagranicznym pracodawcom jako konto do przelewania wynagrodzenia

Wynagrodzenie może być przelewane na konto SMART, przelew dojdzie bez zbędnych opóźnień.

  1. Można wyrobić dodatkową kartę do wypłat z bankomatu dla bliskich

Dzięki temu twoi bliscy będą mieli łatwy dostęp do twojego konta, co dla osób pracujących za granicą, a mających rodzinę w Polsce ma wielkie znaczenie.

  1. Dostęp do konta poprzez Internet oraz smartfona

Możesz zarządzać swoimi pieniędzmi poprzez smartfona oraz Internet.

  1. Otwarcie konta jest bajecznie proste

Otwarcie konta jest proste, nie wymaga wizyty w banku. Wszelkich formalności można dokonać poprzez Internet.

Jeśli planujesz w najbliższym czasie wyjazd do pracy za granicą lub już tam jesteś i potrzebujesz wygodnego, bezpłatnego konta bankowego, to kliknij w poniższy baner w celu otwarcia konta lub zapoznania się ze szczegółową ofertą:

1 komentarz

Kliknij, by dodać komentarz

  • Powyzsze kryteria stanowily najwazniejsze punkty przeprowadzonego przez nas przegladu kont walutowych na Erasmusa, do pracy za granica czy po prostu na wakacyjne wyjazdy.