Start kariery » Biznes » Zalety wdrożenia rozwiązań opartych o Robotic Process Automation i code-less
Biznes

Zalety wdrożenia rozwiązań opartych o Robotic Process Automation i code-less

Nowoczesne technologie są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji kosztów w firmie, przy jednoczesnym usprawnieniu procesów i zachowaniu wysokich standardów. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania oparte o AI (tj. sztuczną inteligencję) oraz low-code.

Globalizacja biznesu i rozwój eksportu przyczyniły się do tego, że przedsiębiorcy stanęli przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Jeszcze dziesięć lat temu nawet korzystanie z systemu CRM nie należało do codzienności, dziś jest zaś na porządku dziennym. Nowoczesne rozwiązania technologiczne są bowiem szansą na usprawnienie większości procesów biznesowych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Stąd wzrost zainteresowania rozwiązaniami opartymi o Robotic Process Automation oraz low-code.

Odpowiedź na potrzeby rynku

Robotic Process Automation (RPA) nazywa się klasę oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych. Implementacja RPA pozwala na obsługę powtarzalnych i wieloseryjnych działań przez  robota software’owego. Rozwązania low-code to rozwiązania programistyczne, które… nie wymagają pracy programisty. Aplikacje low-code mogą być tworzone z wykorzystaniem takich narzędzi jak Logotec App Studio. Dzięki temu, że ich tworzenie, implementacja i utrzymanie nie wymaga dużych nakładów pracy i zaangażowania ze strony człowieka, są znacznie mniej kosztowne i czasochłonne.

Ograniczenie nakładów pracy ludzkiej na rzecz automatyki jest nie tylko tańsze, ale i korzystniejsze ze względu na eliminację ryzyka błędu ludzkiego. Przykładowo: projektowanie aplikacji dzięki narzędziom takim jak Logotec App Studio wyklucza pomyłkę przy ręcznym kodowaniu, sprawdzaniu kodu czy manualnych testach oprogramowania. RPA idealnie sprawdza się zaś do odciążenia zespołu, np. handlowców. Dzięki temu członkowie teamu mogą się skupić na zadaniach kreatywnych, zaś żmudne i powtarzalne zadania wykona za nich oprogramowanie (na dodatek wykona je bezbłędnie!).

Technologia jest odpowiedzią na nowe potrzeby przedsiębiorstw z różnych branż. Nowoczesne rozwiązania, takie jak RPA czy aplikacje low-code usprawniają funkcjonowanie firm i pozytywnie wpływają na koszty ich prowadzenia, a co za tym idzie – umożliwiają rozwój przedsiębiorstwom z różnych branż.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz