Start kariery » Finanse i przedsiębiorczość » Rzetelne źródło informacji z świata krypto – czyli podstawa w inwestycji
Finanse i przedsiębiorczość

Rzetelne źródło informacji z świata krypto – czyli podstawa w inwestycji

Zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami? Te aktywa charakteryzuje bardzo duża zmienność, handel trwa praktycznie bez przerwy – dlatego tak ważne są najświeższe wiadomości ze świata kryptowalut. Dla osoby poszukującej wiedzy na temat kryptowalut, informacje, które są rzetelne i sprawdzone to podstawa, aby móc podjąć jakiekolwiek decyzje związane z inwestowaniem. Jakie są najpopularniejsze źródła informacji o kryptowalutach, gdzie szukać aktualności i skąd wiedzieć, na ile są ważne?

Skąd inwestorzy czerpią informacje? Najpopularniejsze źródła wiadomości o kryptowalutach

Jeśli szukasz najważniejszych informacji o kryptowalutach, możesz zacząć od tego, z jakich źródeł korzystają inni, bardziej doświadczeni gracze. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych co roku przeprowadza tzw. OBI, czyli Ogólnopolskie Badanie Inwestorów. Polscy inwestorzy odpowiadają na pytania dotyczące ich portfeli, ale też innych aspektów, takich jak najpopularniejsze media, z których czerpią wiedzę.

W tym roku na szczycie rankingu (według sii.org.pl) były serwisy internetowe. Na drugim miejscu znalazły się kanały na Youtube, a podium zamknęły blogi inwestorskie. Jak widać, internet zdominował obszar edukacji inwestorów. Inwestowanie w kryptowaluty, z racji swojej specyfiki, np. tego, że notowania, w przeciwieństwie do akcji czy ETF-ów, nie ustają na czas weekendu czy po zakończeniu sesji giełdowej, może wymagać od inwestora obserwowania aktualności o kryptowalutach praktycznie przez całą dobę. Nic więc dziwnego, że prasa drukowana czy telewizja schodzą na drugi plan.

Kryptowaluty: informacje na dobry początek

Wiedzę o kryptowalutach możemy podzielić na kilka kategorii: materiały edukacyjne, aktualności rynkowe, wiadomości na temat samych kryptowalut czy newsy polityczno-gospodarcze. Jak do nich podejść?

Kryptowaluty: wiadomości podstawowe

Zanim zaczniesz inwestować, poszukaj ciekawych podcastów – to nowa, ale bardzo ważna kategoria wśród inwestorów, znajdziesz tam m.in. rzetelne, pogłębione informacje o tym, czym są kryptowaluty i kiedy warto się nimi interesować. Takie informacje o kryptowalutach są długo aktualne, dają podstawy wiedzy i pozwalają opracować własną strategię inwestycyjną.

Kryptowaluty: informacje z rynków kapitałowych

Na rynki kryptowalutowe oddziaływuje mnóstwo czynników, takich jak wysokość stóp procentowych, dostępność kapitału na rynku, notowania głównych indeksów giełdowych na świecie, czy wreszcie polityka społeczno-gospodarcza różnych krajów. Spróbuj obserwować jakiś czas wiadomości rynkowe nawiązujące do kryptowalut, a wtedy zaczniesz lepiej rozumieć, co mają ze sobą wspólnego.

Kryptowaluty: aktualności i newsy

Każdego dnia pojawiają się dziesiątki newsów dotyczących rynków, w tym omawiających m.in. temat inwestowania w kryptowaluty. Będą związane ze zmianami notowań krypto, otwarciem i zamknięciem giełd, ruchami poszczególnych większych graczy giełdowych, tweetami znanych osobistości czy plotkami na temat rynku. Wszystko to składa się na szum informacyjny, przez który inwestor kryptowalutowy musi się przebić.

Inwestowanie w kryptowaluty: rzetelne źródła informacji a podejmowanie decyzji

Dla inwestora wchodzącego w świat kryptowalut bardzo ważne jest ustalenie sobie własnej strategii inwestycyjnej. Mnogość newsów, aktualności i doniesień ze świata krypto sprawia, że łatwo jest poddać się emocjom i pod wpływem pośpiechu czy odczuwanej presji podjąć pochopne decyzje. Dlatego ważne jest, by zacząć od podstaw, dowiedzieć się więcej o świecie kryptowalut, ustalić swoją strategię i następnie ze spokojem przyjmować codzienną dawkę newsów. Jeśli tylko opracujesz własny plan działania, będzie Ci łatwiej odróżnić ważne newsy od tych mniej istotnych.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz