Start kariery » Studia i nauka » Rozwój » Studia MBA – realna inwestycja w karierę zawodową
Kierunki studiów Rozwój

Studia MBA – realna inwestycja w karierę zawodową

Studia MBA cieszą się ogromną popularnością. Ich ukończenie może realnie wpłynąć na dalszą karierę zawodową osób poszukujących zmian i rozwoju. Nie chodzi im wyłącznie o zdobycie dyplomu Master of Business Administration, ale też o nowe wyzwania i umiejętności.

Dlaczego studia MBA można uznać za inwestycję w karierę?

Studia MBA mają kilka charakterystycznych cech, które sprawiają, że nie można ich porównywać do jakichkolwiek innych studiów podyplomowych. Przede wszystkim osoby, które chcą aplikować na studia MBA, muszą mieć nie tylko wykształcenie wyższe, ale i odpowiednie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym. Ta wyjątkowość sprawia, że uczestnicy studiów MBA mogą uczyć się od siebie nawzajem i wymieniać doświadczeniami.

W ten sposób studia MBA naturalnie sprzyjają  networkingowi, czyli budowaniu sieci kontaktów. Każdy uczestnik programu wie, , że proces wzajemnej wymiany informacji, warto kontynuować także po ukończeniu studiów. Sprzyja to też podejmowaniu wspólnych projektów.

Rozwój kariery zawodowej jest uzależniony od zdobywania nowej wiedzy i umiejętności

Na studiach MBA słuchacze mają okazję nie tylko do usystematyzowania wiedzy, którą już posiadają, ale także do zdobycia wiadomości z zupełnie nowych i nieznanych im dziedzin. Kadrę studiów MBA tworzą doświadczone osoby, zazwyczaj pracujące w renomowanych firmach i instytucjach. To dzięki nim uczestnicy programu mogą poznać nowe obszary, pozyskać interesującą wiedzę i spojrzeć zupełnie inaczej na wiele kwestii związanych z zarządzaniem.

Oprócz tego, studia MBA są nastawione na praktykę – analizę ciekawych przypadków, dyskusje, realizację własnych projektów czy przeprowadzanie symulacji biznesowych i tworzenie analiz, strategii i prognoz. Właśnie w taki sposób prowadzone są zajęcia na studiach MBA w Wyższych Szkołach Bankowych– niezależnie od konkretnego programu czy placówki.

Słuchacze mają także szansę na poprawę swoich umiejętności miękkich, które są kluczowe w pracy na stanowisku kierowniczym. Dodatkowo osoby biorące aktywny udział w zajęciach, mają szansę skonfrontować swoje przekonania na temat zarządzania z technikami i metodami stosowanymi przez innych menedżerów. Uczestnictwo w studiach MBA to też niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się jak funkcjonują inne branże i z jakimi wyzwaniami w zakresie zarządzania muszą się mierzyć.

Dyplom ukończenia studiów MBA  – ważny, ale nie najważniejszy

Na rozwój kariery zawodowej może mieć wpływ już samo zdobycie tytułu Master of Business Administration. Statystyki pokazują, że absolwenci MBA mogą pochwalić się wysokimi miesięcznymi zarobkami, a pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, które posiadają dyplom ukończenia tych studiów. Należy jednak pamiętać, że od dyplomu cenniejsze są umiejętności, wiedza i kontakty, zdobywane przez uczestników podczas realizowania programu MBA.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz