Jak otworzyć punkt z zakładami bukmacherskimi? Jakie wymagania trzeba spełnić żeby otworzyć punkt bukmacherski? Franchising drogą do punktu bukmacherskiego.
Spis treści
Zaplanuj swoją działalność!
Zanim rzucisz się hurraoptymizmem do otwierania własnego punktu bukmacherskiego, wszystko dobrze przemyśl. Nie chcesz przecież zmarnować na nieudany biznes mnóstwo czasu i przede wszystkim pieniędzy. Zrób konkretne rozpoznanie rynku. Dowiedz się czy, w Twojej okolicy są już podobne firmy. Jeśli tak, zastanów się dobrze czy branża w Twojej miejscowości nie jest przesycona i uda Ci się pozyskać klientów. Poszukaj odpowiedniego lokalu, o dobrej lokalizacji i w przyzwoitym stanie. Nie chcesz przecież wydawać kupy kasy na remonty. Sprawdź dokładnie wymagania bukmachera, którego logo chcesz przyjąć. Określ źródło finansowania przedsięwzięcia, policz koszty, oszacuj możliwe zyski i straty.
Zarejestruj firmę
To krok niezbędny. Będziesz musiał wypełnić odpowiedni wniosek, dostarczyć go do urzędu gminy oraz zawitać w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wcale nie jest to takie trudne. Jeśli jednak masz opory przed legalną działalnością, otwórz biznes w podziemiu. Licz się jednak z szybką wizytą „konkurencji” i nalotem jednostek specjalnych policji.
Kto może otworzyć zakład bukmacherski?
Nie ma szczególnych kryteriów w tej kwestii. Jeśli Twój lokal spełnia wymagania narzucone przez franczyzodawcę i masz działalność gospodarczą, nie ma przeszkód żebyś to właśnie Ty zaczął zarabiać na sporcie. Pamiętaj jednak, ze w społeczeństwie panują często niepochlebne opinie o bukmacherach i hazardzie. Wiele osób uważa, że jest to naciąganie naiwnych ludzi, które w skrajnych przypadkach może prowadzić do uzależnienia i kompletnego bankructwa niektórych klientów. Musisz być pewien, ze podołasz psychicznie tego typu oskarżeniom. Musisz tez mieć żyłkę do biznesu – jak każdy przedsiębiorca.
Czym jest franchising?
Franchising lub franczyza polega na zawarciu umowy z z firmami działającymi na zasadzie sieciowej (np. sklepów spożywczych, odzieżowych, dyskontów itd.) polegającej na wykupie licencji na posługiwanie się logiem znanej marki oraz ciągłej współpracy między działalnością matką, a jej córkami. Franczyzobiorca zyskuje mocną markę, pomoc w promocji oraz sprowadzaniu towarów, w zamian za opłatę wstępną oraz procent od uzyskanych zysków
Franchising przy otwieraniu zakładu bukmacherskiego.
Obecnie w Polsce istnieje pięc firm bukmacherskie posiadających punkty stacjonarne. Są to: Star Type Sport (STS), Milenium, Profesjonał – Fortuna, BetAko oraz Totomix. Przejrzyj dokładnie oferty współpracy i wybierz najkorzystniejszą. W każdym przypadku czeka Cię wstępna wpłata licencyjna (10 – 40 tysięcy złotych) oraz comiesięczne dzielenie się zyskiem z centralą. Współpraca na zasadzie franczyzy ma jednak wiele zalet. Nie musisz zbytnio martwić się o reklamę i wystrój lokalu. Materiały promocyjne i część wyposażenia wnętrza dostaniesz za darmo. Istnieje tez duże prawdopodobieństwo, że jeśli Twoje podanie zostanie przyjęte, biznes się powiedzie. Firmy zazwyczaj sprawdzają czy propozycje są rokujące. Składając podanie, zwróć uwagę czy spełniasz wszystkie konieczne wymagania.
Lokal na zakład bukmacherski
Musi znajdować się w uczęszczanym miejscu, w pobliżu dużych zakładów pracy, osiedli, centrum miasta, dworców kolejowych itd. Pamiętaj, że im lepsza lokalizacja tym wynajem czy kupno pomieszczenia będzie droższe. Nie zapomnij, iż zakłady bukmacherskie to forma hazardu, dlatego zachowaj odpowiednia odległość od kościoła czy szkoły. Zwróć także uwagę na stan lokalu, aby nie zaskoczyła Cię dziurawa kanalizacja czy stara instalacja elektryczna, co później narazi Twój portfel na dodatkowe koszty. Wybrany lokal musi spełniać wymagania Twojego biznesowego partnera, inaczej nie dostaniesz licencji. Najczęściej, pomieszczenie ma znajdować się na parterze z dobrze widocznym wejściem.
Wyposażenie punktu z zakładami bukmacherskimi
Chyba nie zdziwi Cie fakt, że ustalane jest przez franczyzodawcę? Koniecznie będziesz musiał kupić ladę, stoliki, krzesła, tablice korkowe, drukarkę, komputer, telefon i inne niezbędne przedmioty. Materiały promocyjne i część wystroju otrzymasz od partnera.
Reklama punktu bukmacherskiego
Jeśli założysz go w dobrym miejscu, wieść sama rozniesie się po mieście. Poza tym, w dużej mierze pomoże Ci centrala uwzględniając Twój punkt w kampaniach reklamowych. Jeśli chcesz działać w tej materii na własną rękę, sprawdź czy twoje pomysły są zgodne z umową, która zawarłeś.
No analiza pierwsza klasa. W życiu bym nie przypuszczał, że kanalizacja nie powinna wybijać…
Jakieś liczby by się przydały, a nie tylko kopiuj wklej z artykułu o otwieraniu budy z kebabem.
Mam pytanie czy lokal musi być mój czy może być na wynajem
Może być na wynajem