Hulajnoga to dość ciekawy środek transportu – lekka, poręczna, a do tego całkiem szybka. Ta tradycyjna napędzana siłą mięśni większości ludzi kojarzy się z zabawką małych dzieci i młodzieży. W ostatnich latach z hulajnogi korzystają też coraz starsze osoby jako środek lokomocji do szkoły czy pracy.
Hulajnoga to dość ciekawy środek transportu – lekka, poręczna, a do tego całkiem szybka. Ta tradycyjna napędzana siłą mięśni większości ludzi kojarzy się z zabawką małych dzieci i młodzieży. W ostatnich latach z hulajnogi korzystają też coraz starsze osoby jako środek lokomocji do szkoły czy pracy. Szczególną popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne wyposażone w silnik elektryczny, który napędza pojazd. Tradycyjne hulajnogi nie zniknęły jednak całkowicie z rynku i wciąż mają wielu zwolenników. Które rozwiązanie jest więc lepsze – hulajnogi elektryczne czy tradycyjne?
Hulajnogi tradycyjne – wady i zalety
Hulajnogi tradycyjne znane są od wielu lat – najczęściej wykorzystywane są jako zabawki dla dzieci. Na rynku dostępne są jednak również modele dla dorosłych, które wyróżniają się przede wszystkim niską ceną i niewielkim rozmiarem. Dodatkowo, są one proste w obsłudze i skutecznie aktywują nasze mięśnie do wysiłku. Jazda na tradycyjnej hulajnodze jest więc doskonałym sposobem na budowanie kondycji i pięknej sylwetki. Niestety, to rozwiązanie ma również kilka wad. Najważniejszą z nich jest fakt, że nie nadają się do użytku przez osoby, które borykają się z problemami ze stawami kolanowymi. Hulajnogi tradycyjne są też dość wolne i nie nadają się na długie trasy, podczas gdy pojazdy elektryczne są w stanie przejechać nawet 100 km przy prędkości 25 km/h. Jedną z wad tego rozwiązania może być również konieczność użycia mięśni – bez tego hulajnoga po prostu nie ruszy.
Hulajnogi elektryczne – lepsze niż tradycyjne?
Alternatywą dla tradycyjnych hulajnóg są nowoczesne hulajnogi elektryczne. W ciągu ostatniej dekady powstało wiele sklepów i firm, takich jak Frelin,które oferują pojazdy z napędem elektrycznym w różnych wariantach. Bez względu na model wszystkie hulajnogi tego typu posiadają pewne wspólne cechy. Przede wszystkim nie wymagają użycia siły mięśni i mogą poruszać się z prędkością około 25 km/h, dzięki czemu świetnie nadają się na dłuższe wycieczki nawet poza miasto. Poza tym, są to pojazdy niewielkich rozmiarów, mobilne i poręczne. Hulajnogi elektryczne nie wymagają również rejestracji, dlatego poruszać się nią mogą tak naprawdę wszyscy, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów. Pewną wadą tych pojazdów może być jednak ich dość wysoka cena i fakt, że większość modeli nie jest przystosowana do użytku przez najmłodszych. W porównaniu z tradycyjną hulajnogą elektryczny model niesie również mniej korzyści dla naszego zdrowia i kondycji.
Dodaj komentarz