Start kariery » Lifestyle » Ubezpieczenie domu i mieszkania – na co zwrócić uwagę?
Lifestyle

Ubezpieczenie domu i mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Budujesz wymarzony dom? A może właśnie wprowadzasz się do nowego mieszkania? W każdym z tych przypadków warto zatroszczyć się o wybór odpowiedniego ubezpieczenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie.

Zakup mieszkania to ważny moment w życiu w życiu każdego człowieka. Nierzadko jest to inwestycja, na którą ciężko pracujemy całe życie. Koszty remontu a także potencjalne straty związane z użytkowaniem mieszkania są nieuniknione i trzeba je wziąć pod uwagę. Z kolei szkody wywołane wypadkiem losowym czy kradzieżą, nie muszą dotyczyć każdego z nas, można jednak wcześniej przygotować, tak aby w sytuacjach kryzysowych być przygotowanym na ewentualne konsekwencje.

Przed wyborem odpowiedniej polisy mieszkaniowej trzeba poświęcić trochę na porównanie ofert. Ważne jest dokładne przestudiowanie zakresu ochrony. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego trzeba skupić się na tym, aby ubezpieczenie w jak największym stopniu odpowiadało naszym oczekiwaniom Na szczęście ubezpieczyciele aktualizują swoje oferty, biorąc pod uwagę aktualne trendy, wprowadzając np.  sługi przygotowane pod nowoczesne technologie, takie jak technologia smart home.

Inteligentny dom – poznaj usługę na miarę XXI wieku!

Rozwój nowoczesnych technologii niesie za sobą szereg nowych udogodnień. Szybki tryb życia sprawia, że coraz ważniejsze staje się oszczędzanie energii, czasu oraz pieniędzy za pomocą urządzeń elektronicznych. Dobrym przykładem jest rynek nieruchomości i rozwój technologii smart home. Na czym ona polega? To technologia, która za sprawą smartfonu czy tabletu automatyzuje  się codzienne życie. Zaprogramowane urządzenia komunikują się między sobą, dzięki czemu zyskujemy tak cenny czas.

Nowoczesne technologie obecne w codziennym życiu pociągają za sobą szereg zmian na rynku usługowym. Skoro zmienia się wyposażenie, to i ubezpieczenie mieszkania musi również ewoluować. Na przykład w ofercie PKO Ubezpieczenia można znaleźć usługę PKO Inteligentny dom, która jest pierwszym w Polsce połączeniem ubezpieczenia nieruchomości z ideą smart home. W jej skład wchodzą, m.in.:

  • szybkie powiadomienie telefoniczne o wykrytym niebezpieczeństwie
  • opieka dedykowanego Centrum Alarmowego, które w razie usterki wzywa pomoc i fachowca
  • ochrona inteligentnych urządzeń w razie ataku cybernetycznego.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz