Start kariery » Lifestyle » Jak wybić instagrama w 2023 roku?
Lifestyle Pozostałe

Jak wybić instagrama w 2023 roku?


Posiadasz konto na Instagramie, prawda? Przeczytaj zatem nasz artykuł, w którym podpowiemy Ci, co zrobić, żeby rozwinąć go w nadchodzącym, 2023 roku. Odpowiemy na pytania jakie hashtagi najlepiej dodawać oraz podpowiemy co nieco na temat rolek.

Relacje? Zdjęcia? A może reelsy?

Nagrywaj rolki. Jeżeli zrobisz to w ciekawy sposób, mogą one dotrzeć do tysięcy osób. Od co najmniej kilku miesięcy niektórzy eksperci radzą, by zamiast 30 hashtagów dodawać po kilka, jednak nie jest to sprawdzona informacja, czy wtedy faktycznie algorytm Instagrama lepiej wypromuje Twój post. Użytkownicy bardzo lubią oglądać stories, więc zastanów się, czy dobrze wykorzystujesz ten rodzaj publikacji i czy możesz w nich coś zmienić na lepsze. Jeżeli masz taką możliwość, dobrze jest dodawać relacje nagrywane w formie filmów. Dodatkowym plusem będzie dodanie napisów, ponieważ wielu użytkowników ogląda je w wyciszonej formie i wtedy nie słyszą, co mówisz.

Jakie hashtagi będą w porządku?

Używaj hashtagów zgodnych z treściami, jakie publikujesz. Jeśli na swoim profilu dzielisz się recenzjami kosmetyków, możesz użyć takich, jak: #kosmetyki, #cosmetics, #skincare, #makeup, #szampon, #odżywka, #krem, #balsam, #kosmetykinaturalne, #nature, #szminka i wiele, wiele innych. Ważne jest, by były dobrze dopasowane do tego, o czym jest post. Upewnij się jednak, że nie używasz zakazanych hashtagów, ponieważ te będą obniżały liczbę odbiorców – algorytm Instagrama może uznać, że nie jest to wartościowa treść i nie będzie chciał pokazywać jej innym profilom. Możesz nawet dostać za to bana. Unikaj zatem hashtagów związanych z bardzo kontrowersyjnymi tematami. Wybierz dla siebie najlepsze hashtagi w 2023 r. i pamiętaj o tym, że nie zawsze dobre jest dodawanie tych o ogólnym charakterze, ponieważ nie dotrzesz wtedy do docelowej grupy odbiorców. Lepiej zatem zastanowić się czego mogą wyszukiwać Twoi potencjalni klienci. 

Jak najlepiej publikować rolki?

Podczas tworzenia rolek zadbaj o możliwie jak najwyższą jakość wideo. Dobrze będzie, jeśli co jakiś czas pooglądasz rolki innych instagramerów, by zorientować się, co jest obecnie na czasie – jakie tematy, estetyka, muzyka. Wykorzystuj trendy. Dobrze, jeśli pokażesz miejsce swojej pracy, w jakim otoczeniu najbardziej się skupiasz, gdzie się relaksujesz i w jaki sposób.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz