Start kariery » Studia i nauka » Czy warto studiować inżynierię biomedyczną?
Studia i nauka

Czy warto studiować inżynierię biomedyczną?

Inżynieria biomedyczna to kierunek dla pasjonatów biologii z silnym zacięciem technicznym. Po jego ukończeniu powinieneś bez trudu radzić sobie z produkcja i obsługą sprzętu medycznego, który każdego roku będzie pomagać w leczeniu i ratowaniu setek ludzi.

Dla kogo inżynieria biomedyczna?

Dla umysłów ścisłych ze smykałką do techniki. Wybierając się na ten przedmiot nie tylko powinieneś interesować się biologią i medycyną, ale także fizyką, chemią, matematyką oraz nowymi technologiami. Inżynieria biomedyczna to bowiem niezwykle interdyscyplinarna dziedzina. Wymagająca ogromnej wiedzy, koncentracji, cierpliwości, logicznego, ale także kreatywnego myślenia oraz wyobraźni. Jeśli jesteś dobry z biologii czy fizyki, ale nie potrafisz potrafisz wymienić gniazdka w domu czy mylisz wejścia w komputerze, poważnie zastanów się czy inżynieria biomedyczna to odpowiednia droga dal Ciebie.


Jak dostać się na inżynierię biomedyczną?

W Politechnice Warszawskiej, podczas rekrutacji brane są pod uwagę oceny z trzech przedmiotów: matematyki, języka obcego oraz przedmiotu do wyboru – fizyki, chemii, informatyki lub biologii. Na Politechnice Krakowskiej wymagane jest natomiast dobre zaliczenie matury z matematyki, biologii, fizyki, informatyki, chemii lub biologii.

Jakie przedmioty na inżynierii biomedycznej?

Na inżynierii biomedycznej czekają na Ciebie m.in.: matematyka, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, chemia, fizyka, mechanika ogólna, wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, elektrotechnika, elektronika, anatomia i fizjologia, biochemia, biofizyka, bioreologia, podstawy MES, metrologia biomedyczna, implanty i sztuczne narządy, etyka, bezpieczeństwo pracy i ergonomia, TI itd.

Jakie specjalności na inżynierii biomedycznej?

  • biomechanika stomatologiczna,
  • inżynieria kliniczna,
  • biomechanika urazów,
  • elektronika medyczna,
  • informatyka biomedyczna,
  • konstrukcje i materiały medyczne,
  • wspomaganie komputerowe w medycynie,
  • informatyka i aparatura medyczna,
  • inżynieria wyrobów medycznych,
  • nowoczesne konstrukcje i technologie dla medycyny.

Jaka praca po inżynierii biomedycznej?

Po inżynierii biomedycznej możesz pracować w firmach zajmujących się wytwarzaniem wyrobów dla potrzeb medycyny, w ośrodkach naukowo-badawczych, przy projektowaniu sprzętu medycznego, szpitalach, klinikach, w instytucjach  akredytacyjnych i atestacyjnych aparatury medycznej itd.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz