Start kariery » Biznes » Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing pracowników z Ukrainy?
Biznes

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing pracowników z Ukrainy?

Outsourcing pracy staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla firm poszukujących skutecznych sposobów na obniżenie kosztów, zwiększenie elastyczności i poprawę efektywności operacyjnej. Jednym z krajów, który zdobywa coraz większą uwagę jako źródło pracowników, jest Ukraina. W tym artykule przyjrzymy się głównym powodom, dla których warto zdecydować się na outsourcing pracowników z Ukrainy i jakie korzyści przynosi to przedsiębiorstwom.

Duża liczba dostępnych pracowników

Z uwagi na sytuację na Ukrainie wielu obywateli tego kraju aktywnie szuka zatrudnienia w Polsce. Co za tym idzie, wybór wśród pracowników jest dość szeroki. Outsourcing pracowników z Ukrainy nie ogranicza się wyłącznie do mniej wymagających prac. Pracownicy z Ukrainy to także specjaliści z wielu branż, np. IT, księgowość, medycyna, obsługę klienta, marketing internetowy, grafikę, tłumaczenia i wielu innych. To oznacza, że praktycznie każda firma może znaleźć odpowiednich pracowników do swoich potrzeb. Co równie istotne, pracownicy z Ukrainy są sumienni i zaangażowani, co przekłada się ich dobre wyniki, a co za tym idzie, sukces organizacji.

Elastyczne rozwiązanie

Outsourcing pracowników z Ukrainy umożliwia firmom dostosowywanie liczebności swojego personelu do bieżących potrzeb. Firma może zatrudniać pracowników na pełny etat, na projekty okresowe lub sezonowe, co pozwala na efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi.

Nieznaczne bariery kulturowe

O bliskości Polski i Ukrainy przekonujemy się już od wielu lat. Obecne czasy sprawiają, że coraz więcej obywateli tego kraju potrafi posługiwać się polszczyzną i lepiej rozumie specyfikę oraz prawo pracy w naszym kraju. Ponadto sam outsourcing dzięki bliskości geograficznej jest szybszy, co ułatwia firmom zarządzanie projektami oraz organizację spotkań czy szkoleń.

Skoncentrowanie się na głównej działalności

Outsourcing pracowników z Ukrainy pozwala firmom skupić się na swojej głównej działalności. Dzięki temu zespoły pracownicze w kraju mogą realizować bardziej strategiczne projekty, podczas gdy zadania operacyjne są przekazywane pracownikom z Ukrainy. Nie jest to oczywiście reguła, gdyż tak jak wspomnieliśmy, pracownicy zza wschodniej granicy są również cenionymi specjalistami, którzy mogą wesprzeć firmy w bardziej skomplikowanych działaniach.

Outsourcing w KONO

Jak jednak skorzystać z outsourcing pracowników z Ukrainy? Jedną z możliwości jest wykorzystanie możliwości, jakie dajemy w KONO. Twoja firma może korzystać z naszego doświadczenia w tej materii. Przeprowadzamy rekrutację na rzecz naszych klientów tak, aby dostarczyć jak najlepiej dopasowanych pracowników. Ponadto dbamy o wszystkie kwestie formalne, w tym dotyczące ewentualnego zalegalizowania pobyt i podjęcia pracy przez obcokrajowców. W ten sposób Twoja firma nie musi się martwić o sprawy organizacyjne – rekrutację, zawieranie umów i tym podobne. Dla firm, które chcą obniżyć koszty, zwiększyć efektywność i zyskać dostęp do wykwalifikowanych specjalistów, outsourcing z Ukrainy może być kluczowym elementem sukcesu.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz