Start kariery » Biznes » Mądry pracodawca ubezpiecza swoich ludzi!
Biznes

Mądry pracodawca ubezpiecza swoich ludzi!

Chcesz wiedzieć, czy jesteś ważny dla swojego pracodawcy i czy dba on o swoich pracowników? Sprawdź, czy macie grupowe ubezpieczenie!

Ubezpieczenie lepiej mieć – bezdyskusyjnie. Zatem ubezpieczamy domy, samochody, ubezpieczamy swoje dzieci, swoje zdrowie i życie. Podobnie szefowie firm: ubezpieczają swoją flotę, sprzęt firmowy, biura. A pracowników?

Coraz więcej przedsiębiorców rozumie, że ubezpieczenie grupowe pracowników to korzyści zarówno dla samych przedsiębiorców, jak i zatrudnianych przez nich osób, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Zacznijmy od początku. Pozyskanie wartościowego pracownika staje się dla firm coraz trudniejsze. Atrakcyjne wynagrodzenie, praca w „dynamicznie rozwijającym się zespole” czy homeoffice raz w tygodniu to wciąż bywa zbyt mało. Z pomocą przychodzą świadczenia socjalne, w tym coraz bogatsze pakiety ubezpieczeniowe, które nie tylko zabezpieczają pracowników oraz ich rodziny na wypadek śmierci, choroby lub niepełnosprawności. Dzisiejsze, nowoczesne spojrzenie na to zagadnienie pozwala w coraz bardziej precyzyjny sposób dobierać pakiety według kluczy takich jak problemy zdrowotne, z jakimi borykają się pracownicy, choroby zawodowe, które mogą im grozić czy wiek i wynikające z niego zagrożenia. Przyszli pracownicy lubią czuć się dowartościowani przez pracowników, dlatego często zwracają uwagę na tego rodzaju benefity niefinansowe, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego, co z kolei przekłada się na jakość i efektywność pracy, a nawet atmosferę w niej.

Odpowiednio dobrane grupowe ubezpieczenie pracowników to także: niższe stawki za jedną polisę niż przy indywidualnym ubezpieczeniu, skrojona na miarę oferta, przywileje dla pracowników (np. brak ankiety medycznej), wreszcie materialne korzyści dla pracodawcy. Warto przy tym pamiętać, że przedsiębiorca może scedować na pracownika część lub nawet całość składki ubezpieczeniowej, a mimo to odbędzie się to z korzyścią dla obu stron. Umiejętnie dobrany pakiet świadczeń ochronnych to także profilaktyka i leczenie zdrowia psychicznego (którego kondycja w polskim społeczeństwie drastycznie spada), natężona uwaga na choroby nowotworowe.

Kompleksowe wsparcie w najtragiczniejszych sytuacjach, które mogą spotkać każdego pracownika czy to fizycznego, czy umysłowego, na każdym szczeblu kariery, to bezcenna inwestycja w ludzi, którzy są fundamentem sukcesu każdego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz