Start kariery » Biznes » Jak zarabiać w internecie?
Biznes

Jak zarabiać w internecie?

Pieniądze nie leżą już na ulicy, kasa przeniosła się do internetu! Daje on spore możliwości zarabiania. Jedni dzięki niemu tylko sobie dorabiają, a inni utrzymują siebie i swoje rodziny. Tych drugich jest niewielu, ale to nie znaczy, że nie warto próbować. Przedstawiamy Wam pokrótce spis możliwości zarabiania w internecie.

Klikanie i czytanie reklam. Bardzo czasochłonna, nudna i niezbyt dochodowa forma zarabiania  w internecie. Rejestrujesz się w jednym z wielu portali i regularnie otrzymujesz reklamy do klikania. Niestety, by coś na tym uciułać musisz się nieźle naklikać, ponieważ zazwyczaj za jednorazowe wejście na linka nie dostajesz nawet grosza (sic!). Opcja tylko dla wytrwałych. Inną możliwością jest zainstalowanie na komputerze programu, który wyświetla reklamy w niewielkim okienku na pulpicie. Tu przynajmniej nie męczysz myszki ( 😀 ), ale forsy też z tego wielkiej nie ma.

Twoja strona lub blog. Pod warunkiem, że jest poczytny. Dorobienie się wiernej publiczności, szczególnie w necie nie jest łatwe, ale gdy już tego dokonasz, możesz na pisaniu o tym co lubisz nieźle zarobić. Najłatwiejszym sposobem na zyski jest umieszczenie na witrynie kodu reklam kontekstowych. Automatycznie ich treść dobierana jest  by mniej więcej współgrała z materiałami, która publikujesz na stronie. Jeśli reklama trafi do odpowiedniej ilości użytkowników możesz na niej zbić nieco kasy. Poza tym na popularnym blogu możesz umieszczać zwykłe reklamy, wpisy sponsorowane, wziąć udział programie partnerskim, zastosować product placement itd. Ostatnio niezwykle popularne jest także zarabianie na materiałach wideo umieszczanych w YouTube. Niestety by zostać zauważonym i polubionym trzeba wstrzelić się w gusta odbiorców co udaje się tylko garstce. Twoim miejscem w sieci, na którym wyrabiasz dochód może być także forum, podcasty (materiały audio), profil na portalu społecznościowym itd.

Wirtualny hazard – czyli e-kasyna i zakłady bukmacherskie. Chyba wszystko jasne. Rejestrujesz się na którymś z popularnych portali, wpłacasz odpowiednią sumę, najczęściej dostaniesz jakiś bonus na start, i już możesz oddawać się grze lub obstawianiu. Musisz tylko pamiętać, że nie każdy ma żyłkę do hazardu, a faworyt nie zawsze wygrywa.

Firmy brokerskie obsługujące rynki finansowe (popularny FOREX) – granie na giełdzie przez internet. Można wiele zarobić, ale tez przegrać wszystko, trochę jak w kasynie. Wielu skusiło się na inwestycje po przeczytaniu jednego poradnika i wtopiła niezłą sumkę. Wygrywa tylko jakieś 20% najlepszych. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy odpuść sobie tę formę zarabiania, bo zamiast podreperować swój budżet zupełnie go położysz.

Gry online – jeśli lubisz spędzać godziny przed komputerem nabijając ekspa czy budując wirtualny świat. Grając wystarczająco długo, nabijając odpowiedni level lub zajmując wysokie miejsce w rankingu twoje konto może zyskać całkiem niezłą wartość. Poza tym często sprzedaje się wirtualne przedmioty np. broń za realne pieniądze. Weź jednak pod uwagę, że żeby zajść daleko w jakiejś grze online będziesz musiał zacząć wcześnie (np. na początku serwera), poświęcać dużo czasu i często zainwestować kasę w konto premium. Trzeba też przejrzeć regulaminy.

Handel. Kup coś tanio drożej sprzedaj – ta stara zasada jest nadal aktualna. Rynek tylko przeniósł się do internetu. Możesz sprzedawać wszystko. Na początku pozbyć się staroci, a  potem rozkręcić prawdziwy biznes. Musisz tylko dobrze przemyśleć co sprzedawać i z jaką marżą. Nie warto pchać się w płatne obszary i w zbyt niskie marże. Czasem warto trafić do niszy np. kolekcjonerów.

Swoje usługi i produkty. Jeśli jesteś w czymś dobry np. piszesz artykuły, tworzysz szablony stron internetowych, piszesz gry i aplikacje, robisz zdjęcia, składasz filmy, prowadzisz szkolenia, uczysz języka – możesz przenieść się z tym wszystkim do sieci. Sprzedawać zdjęcia i zbierać na nie zamówienia, pisać teksty na zlecenie, prowadzić kursy przez komunikatory itd.

MLM – czyli całkiem nieźle rozwijający się marketing wielopoziomowy. Internetu możesz użyć by dotrzeć do ogromnej grupy potencjalnych klientów i partnerów przez co łatwiej Ci będzie poszerzać swoją sieć sprzedażową.

Możliwości jest wiele! Nic tylko zarabiać 😉

1 komentarz

Kliknij, by dodać komentarz

  • Tak na prawdę, zarobić można na wszystkim. Jeżeli mamy komputer, internet to tak na prawdę na każdym kroku ktoś gdzieś zarabia. Nawet nieświadomie powiększamy kogoś portfele. Najważniejsze do tych przykładów to zaangażowanie i przynajmniej podstawowa wiedza. Co ważne, to najlepiej jak skupimy się na jednym z źródeł dochodu. Później oczywiście niektóre rzeczy możemy łączyć.