Start kariery » Biznes » Kto potrzebuje pieczątki?
Biznes

Kto potrzebuje pieczątki?

Pieczątka firmowa to wyrób, który może w znaczący sposób uprościć życie – bez względu na to, czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, czy też dużą firmę. Nawet więc pomimo faktu, że jej posiadanie nie jest wymagane żadnymi przepisami prawa, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Nie jest to bowiem wydatek duży, pozwoli zaś znacząco uprościć wiele formalności związanych z “papierkową robotą”, a fakt, iż ją posiadamy docenią także nasi kontrahenci.

Kto powinien posiadać pieczątkę?

Pieczątka to dobry zakup bez znaczenia na rodzaj wykonywanej działalności. jej posiadanie znacznie ułatwi między innymi kontakt z bankami i instytucjami finansowymi. Chociaż bowiem teoretycznie obowiązku prawnego jej posiadania nie ma, to wewnętrzne regulaminy instytucji finansowych często zawierają zapisy, które znacząco utrudniają, lub wręcz uniemożliwiają klientowi bez pieczątki korzystanie z usług banku. Oznacza to, że nie posiadając pieczątki możemy mieć poważne problemy choćby z zaciągnięciem zobowiązania na rozwój biznesu. Jeśli więc planujemy wziąć pożyczkę – odpowiednio wcześniej należy wyrobić pieczątkę. 

W pieczątki powinny zaopatrzyć się także różnego rodzaju urzędy – np. urząd miasta, czy też gminy. Jako, że często pracuje się tam z różnego rodzaju dokumentacją, posiadanie pieczątki znacząco przyspieszy i uprości chociażby zatwierdzanie kolejnych wniosków i dokumentów. Podobnie, również firmy prywatne pracujące przy dokumentacji (np. biura księgowe) powinny zaopatrzyć się w odpowiednią pieczątkę, aby ułatwić pracę zatrudnionym w nich osobom. 

Co powinna zawierać firmowa pieczątka?

Osobną kwestią, nad którą warto się pochylić, jest to, co konkretnie powinno znaleźć się na danej pieczęci. Jak się okazuje, istnieje możliwość naniesienia na nią dość zróżnicowanych informacji. Na pieczęci powinny znaleźć się nazwa firmy lub imię i nazwisko osoby wykonującej działalność jednoosobową, numer NIP, a także adres siedziby firmy. Dodatkowym plusem będzie także podanie na pieczęci numeru telefonu komórkowego, lub adresu e-mail. Znaleźć się na niej może także adres www strony naszej firmy. Jeżeli pieczątka wyrabiana jest dla spółki o ograniczonej odpowiedzialności, może także zawierać takie informacje, jak wysokość kapitału zakładowego, czy też numer KRS.

Zalety posiadania firmowej pieczątki

Posiadanie pieczątki to, jak już wcześniej wspominaliśmy, duża oszczędność czasu – zamiast wypełniania kolejnych dokumentów, wystarczy po prostu przybić stemple w odpowiednim miejscu. Nie jest to jednak jedyna jej zaleta. Jak się bowiem okazuje, posiadanie pieczątki firmowej to naprawdę dużą wygoda z co najmniej kilku różnych względów. 

Często pomijanym plusem pieczątek firmowych jest fakt, że stanowić one mogą subtelną formę reklamy. Po przybiciu przez nas stempla na fakturze, dokumencie firmowym, czy potwierdzeniu przelewu bankowego klient, któremu wystawiliśmy taką dokumentację prędzej czy później do niej wróci – a tym samym ponownie ujrzy nazwę i dane naszej firmy. Dajemy sobie w ten sposób szansę, że klienci powrócą do nas, aby po raz kolejny skorzystać z naszych usług. 

Ponadto w oczach wielu osób pieczątka firmowa stanowi o prestiżu i wiarygodności danego przedsiębiorstwa, lub instytucji. Posiadając ją sprawimy, iż nasi klienci odbiorą naszą firmę jako stabilnego i godnego uwagi partnera biznesowego, a nie kolejną firmę-krzak.

Wreszcie, wykonany pieczątką stempel może stanowić swego rodzaju wizytówkę firmy. Znaleźć się na nim wszak muszą jej dane adresowe, czy też numer telefonu do bezpośredniego kontaktu.

A gdzie w pieczątkę, choćby firmową się zaopatrzyć? Najlepiej w lokalnej firmie – szybko, sprawnie i miłej atmosferze, a przy tym w niewygórowanej cenie. Ksero A0, to właśnie taka mała, ale prężnie działająca firma, gdzie pieczątkę można zamówić: https://www.kseroa0.pl/pieczatki/.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz