Start kariery » Biznes » Owoce do biura — poznaj zalety hitowego benefitu w 2022 roku dla pracowników!
Biznes

Owoce do biura — poznaj zalety hitowego benefitu w 2022 roku dla pracowników!

Nowocześni pracodawcy, którzy świadomi są mechanizmów rządzących motywacją pracowników, wiedzą, że odpowiednie benefity wywołują szereg korzyści. Nie boją się więc dodatkowych wydatków, które prędzej czy później okażą się trafioną inwestycją. Świadczenia pozapłacowe mogą być bardzo różne. Dostępne są te, które nie generują wcale dużych kosztów. Zalicza się do nich owoce do biura. To benefit, którego popularność cały czas rośnie.

Przysłowiowe owocowe czwartki wprowadziło już wiele firm działających w Polsce. Co można zyskać, decydując się na zapewnienie pracownikom owoców w firmie?

Czy owoce do biura to sposób na zbudowanie motywacji pracowników?

Benefity pozapłacowe – a do takich zalicza się właśnie owoce zapewniane personelowi – to sposób na to, aby korzystnie kształtować motywację pracowników. Jeśli pracownik dostaje coś dodatkowego, czuje się bardziej zmotywowany do pracy. Chce mu się pracować, ponieważ wie, że jest doceniany, a pracodawca o niego dba. W efekcie bardziej przykłada się do powierzonych mu zadań, robi mniej przerw, wykazuje większe zaangażowanie. Oznacza to zdecydowanie lepsze funkcjonowanie firmy bez względu na profil jej działalności.

Jak owoce do biura wpływają na przywiązanie pracownika do firmy?

Decydując się na zapewnianie pracownikom owoców w biurze, warto pamiętać, że jest to doskonały sposób na zbudowanie ich przywiązania do firmy. Jest to jedna z większych korzyści, jakie odniesiemy z wprowadzenia benefitów pozapłacowych.

Pracownicy, którzy regularnie dostają coś od pracodawcy, bardziej przywiązują się do firmy, a zmiana miejsca pracy przychodzi im zdecydowanie trudniej. Co to oznacza? Benefity pozapłacowe, do których zalicza się również owoce do biura, pozwalają zbudować trwały, zgrany zespół. Rotacja pracowników w firmie jest zdecydowanie mniejsza, co przekłada się na efektywność działania firmy, a także osiągany zysk.

Czy benefity w postaci owoców zmniejszają absencję pracowników?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że owoce to doskonałe źródło witamin i minerałów. Są to substancje, bez których nasz organizm nie może funkcjonować prawidłowo. Kiedy dojdzie do niedoborów, spada kondycja organizmu, układ odpornościowy nie może działać wydajnie. W efekcie pojawiają się rozmaite infekcje, które skutkują nieobecnością pracownika w firmie.

Zapewniając personelowi owoce, możemy być pewni, że otrzymują oni porcję niezbędnych witamin i minerałów. Oznacza to, że pracodawca, który wprowadza do swojej firmy owoce dla pracowników, troszczy się o zdrowie swojego personelu. Pracownicy chorują rzadziej, a tym samym rzadziej są nieobecni w pracy.

Benefity pracownicze mogą być bardzo różne. Nie zawsze trzeba decydować się na kosztowne karty Multisport czy pakiety do prywatnych placówek służby zdrowia. Owoce są doskonałym pomysłem na tani benefit, który przynosi szereg korzyści. Szeroki wybór zestawów sprawia, że każdy pracodawca może znaleźć ten idealnie wpisujący się w preferencje swojego zespołu. Dzięki owocom pracownicy będą zdrowsi, a ich motywacja do pracy zdecydowanie większa.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl/

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz