Reserved to polska marka działająca na rynku od niespełna dwudziestu lat. Obecnie ma ponad 230 sklepów w kraju nad Wisłą i około 200 w kilkunastu państwach na całym świecie, m.in. w Egipcie, Estonii, Słowacji, Niemczech czy Rosji. Czy warto pracować w Reserved? Opinie o pracy w Reserved. Zarobki w Reserved.
Spis treści
Krótko o historii Reserved
W 1991 r. Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec zakładają spółkę Mistral, cztery lata później przekształcają ją w LPP, która istnieje do dzisiaj i ma w posiadaniu 5 marek odzieżowych w 16 krajach. W 1998 r. powstają pierwsze sklepy z szyldem Reserved. W 2001 r. LPP wkracza na Giełdę Papierów Wartościowych, a rok później Reserved rozpoczyna swoją ekspansję na Europę.
Zarobki w Reserved
Wysokość pensji w Reserved nie jest publicznie dostępna. Z relacji byłych i obecnych pracowników wynika, że w sklepach można liczyć na nieco ponad 7 zł za godzinę. Pracownicy otrzymują także bony zniżkowe na ubrania dostępne w sieci. Na umowie o pracę można liczyć na najniższą krajową i premię za wykonywanie planów miesięcznych. Ogromnym minusem jest odpowiedzialność finansowa za straty przy inwentaryzacji.
Opinie o pracy w Reserved:
MRTHIP tak pisze o swojej przygodzie w Reserved:
„Pracuję w Reserved prawie 2 lata i szczerze mówiąc mam już dość wyzysku. do moich obowiązków należy sprzątanie, dotowarowanie salonu, obsługa na kasie na przymierzalni, roznoszenie przymierzalni, obsługa klienta na salonie, robienie instrukcji i jeszcze odbieranie telefonu i wszystko to w ciągu 8 h. nie wyrobisz się? zostajesz i za*** za darmo bo nie ma czegos takiego jak nadgodziny (…)”
Nowa ma odmienne zdanie:
„Pracuje w Reserved(Warszawa) koło dwóch miesięcy. I nie mogę powiedzieć nic złego. Dziewczyny super, funkcyjne osoby też spoko. Kierowniczka damskiego sama pomaga rozkładać nam towar.Tak, pracy jest dużo, i wychodzimy często po 23. Ale trzeba być na to przygotowanym,bo to nie Hugo Boss”.
Sieć Reserved na świecie:
Mapka: reserved.pl
Dodaj komentarz