Start kariery » Finanse i przedsiębiorczość » Szybkie przelewy zagraniczne – jak je wykonać?
Finanse i przedsiębiorczość Pozostałe

Szybkie przelewy zagraniczne – jak je wykonać?

Chcąc przesłać środki finansowe na rachunek osoby mieszkającej w innym kraju, należy skorzystać z opcji zlecenia zagranicznego. Istnieje jednak kilka rodzajów operacji w tym sektorze. Różnią się one kosztem oraz czasem realizacji.

SEPA Credit Transfer

Za pomocą zlecenia można zrealizować przepływ środków w walucie euro. Stronami przelewu muszą być osoby, posiadające konto w banku, należącego do systemu SEPA. Koszt prowizji zlecenia jest tańszy niż w przypadku SWIFT. W realizowaniu transakcji nie uczestniczą bowiem żadni pośrednicy. Chcąc wykonać operację, należy podać numer IBAN rachunku. Poprzedzony jest on nazwą kraju, w którym założony jest konkretny rachunek. Pieniądze trafiają do odbiorcy w ciągu 24 godzin. Klient może również zapytać o możliwość szybkiego przelewu w ramach systemu Target.

SWIFT

Stowarzyszenie zostało założone w 1973 roku. Pośredniczy ono w transakcjach między bankami, domami maklerskimi itd. SWIFT każdego dnia realizuje kilkanaście milionów operacji pomiędzy krajami europejskimi. Stowarzyszenie jest starsze od SEPA. W transakcjach SWIFT pośredniczą różne podmioty, dlatego klienci muszą liczyć się z wysoką prowizją w ramach operacji. Usługa realizowana jest tego samego dnia, w ciągu 24 godzin lub dwóch dni roboczych. Każdy klient może więc wybrać dogodną dla siebie opcję.

Firma pośrednicząca

Chcąc wykonać szybki przelew zagraniczny, można skorzystać z oferty dostawcy płatności. Instytucje te pobierają zazwyczaj niską prowizję, a czas realizacji przelewu jest bardzo krótki. Przelewy zagraniczne wykonywane są w ciągu jednego dnia roboczego. Istnieje również opcja zlecenia natychmiastowego. Pieniądze trafiają wówczas na konto odbiorcy w ciągu kilkunastu minut. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/.

Natychmiastowe przelewy zagraniczne to świetny sposób na przesłanie środków finansowych do osób mieszkających poza Polską. Przed realizacją zlecenia warto zapoznać się z różnorodnymi opcjami. Poszczególne instytucje mają bowiem swoje własne ustalenia.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz