Start kariery » Praca » Branża opieki – czy lepiej pracować w Niemczech czy w Polsce?
Praca

Branża opieki – czy lepiej pracować w Niemczech czy w Polsce?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka perspektywy stabilnego i stałego zatrudnienia. Wiele branż jednak – w obliczu kryzysu gospodarczego – nie jest w stanie zagwarantować swoim pracownikom tej pożądanej przez nich stabilności. Zwolnienia i degradacje stały się już prawdziwym standardem. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że w branży opieki takie anomalia się praktycznie nie zdarzają. Wynika to z bardzo prostego faktu, osoby starsze od zawsze potrzebowały i z pewnością będą potrzebować opieki i wsparcia w codziennych czynnościach. Co za tym idzie, doświadczeni i wykwalifikowani opiekunowie również będą zawsze potrzebni. Jednak czy po ukończeniu niezbędnych kursów, lepiej jest szukać pracy w niemieckiej czy polskiej branży opieki?

Co może nam zagwarantować niemiecki pracodawca?

Nie jest tajemnicą, że obecnie zdecydowana większość opiekunów i opiekunek decyduje się na emigrację zarobkową. Okazuje się, że doświadczeni pracownicy dość tłumnie zmierzają do Niemiec, gdzie są świadomi tego, że czeka ich o wiele lepsza przyszłość. Warto zauważyć, że ogłoszenia typu „opieka nad starszymi osobami niemcy” obecnie stały się niezwykle popularne w przypadku agencji pośrednictwa pracy, które odpowiadają za łączenie doświadczonych pracowników z pracodawcami po stronie niemieckiej. Jedną z największych zalet wspomnianych już emigracji zarobkowych jest głównie to, że niemiecki pracodawca jest nam w stanie zagwarantować nawet dwukrotnie wyższe wynagrodzenie, w porównaniu do pracodawcy z naszego kraju. Dodatkowo polscy pracownicy mogą cieszyć się dodatkowo kursami językowymi i całym szeregiem innych benefitów, na które nie mogą oni liczyć w Polsce. Biorąc pod uwagę tego typu atuty, nie możemy dziwić się, że tak wielu opiekunów i opiekunek obecnie decyduje się na to, by opuścić granice naszego kraju i kontynuować swoją karierę w Niemczech.

Czy praca w branży opieki w Polsce się opłaca?

Jeśli chodzi o praca opieka nad osobami starszymi bydgoszcz, czy w każdym innym mieście w naszym kraju, to również nie możemy narzekać na kompletny brak ogłoszeń. Polscy pracodawcy jednak nie mają w rękawie przysłowiowego asa, w porównaniu do pracodawców zza Odry. Okazuje się, że wynagrodzenie jakie jest gwarantowane doświadczonym opiekunom i opiekunkom nie jest chociażby w połowie tak satysfakcjonujące jak wynagrodzenie po stronie niemieckiej. Jednak praca w Polsce w branży opieki z pewnością pomoże zdobyć niezbędne doświadczenie w tym zawodzie.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz