Start kariery » Biznes » Home office na dłuższą metę nie jest dla Ciebie? Postaw na biuro coworkingowe!
Biznes

Home office na dłuższą metę nie jest dla Ciebie? Postaw na biuro coworkingowe!

Konieczność pracy zdalnej przywitałeś entuzjastycznie, ale czas pokazał to rozwiązanie ma więcej wad niż zalet? na takich jak Ty, czekają biuro coworkingowe, czyli przestrzenie, gdzie możesz wynajmować stanowisko pracy na godziny, dni lub – w ramach abonamentu – na cały miesiąc. Poznaj zalety biur coworkingowych i wybierz przestrzeń do pracy znacznie bardziej sprzyjającą efektywności pracy niż własny dom.

Praca z domu nie dla wszystkich

Praca w warunkach domowych niestety nie jest taka łatwa i przyjemna, jak mogłoby się wydawać. Decydując się na taki model, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pułapek i przeszkód może nas czekać. Zapewne wiele osób, które przeszły na pracę zdalną z powodu pandemii, początkowo zareagowało z dużym entuzjazmem, ale teraz chętnie wróciłoby do biur.

Dlaczego praca w domu wcale nie jest tak atrakcyjna, jak mogłoby się wydawać?

 • Rozpraszacze – w domu Twoją uwagę może zająć wiele rzeczy: pełna lodówka, nieograniczona ilość kawy, pies lub kot, uczące się zdalnie dzieci, pranie, sprzątanie i wiele innych rzeczy, które można robić “przy okazji pracy”. Efektywność potrafi wtedy znacznie spaść, a to wiąże się z nadgodzinami.
 • Brak rozgraniczenia pomiędzy pracą a życiem prywatnym – z tym problemem boryka się wiele osób pracujących w domu. Czas pracy potrafi się rozciągnąć na cały dzień lub przeplatać z obowiązkami domowymi. Taka sytuacja nie wpływa dobrze na komfort psychiczny.
 • Brak kontaktów towarzyskich – nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dużą część życia towarzyskiego zawdzięczamy znajomym z pracy. Przy pracy zdalnej kontakty te zacierają i spędzamy w domu całe dnie samotnie lub w gronie rodziny.
 • Niesprzyjające warunki pracy – warunki panujące w domu często nie sprzyjają efektywności. Hałaśliwy sąsiad, budowa za oknem, ciasny pokój i wiele innych rzeczy może skutecznie ograniczać efektywność.

Skorzystaj z usług biura coworkingowego

Biuro coworkingowe to przestrzeń, gdzie możesz wynająć biurko i spokojnie oddać się pracy w sprzyjających warunkach. Usługi tego typu rozpowszechniają się już nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach, a co najważniejsze, nie kosztują dużo – biuro coworkingowe w Warszawie to koszt zaledwie kilkuset złotych za cały miesiąc. Korzystając z usług biura coworkingowego, zyskujesz wszystko to, co masz zapewnione w nowoczesnym biurze, a czego może zabraknąć w domu, np.:

 • przestrzeń sprzyjającą pracy;
 • wspólne przestrzenie, takie jak wyposażone kuchnia czy łazienka;
 • sprzęt biurowy, taki jak drukarki, skanery, kserokopiarki;
 • nieograniczony dostęp do Internetu;
 • obsługę korespondencji;
 • kontakty z ciekawymi ludźmi z różnych branż;
 • dostęp do salek konferencyjnych wyposażonych w multimedialny sprzęt do wyświetlania prezentacji.

Coworking idealny dla freelancerów

Operatorzy biur coworkingowych często oferują także usługi biura wirtualnego, czyli adresu, pod którym możesz zarejestrować swoją firmę w CEIDG. Co prawda firmę można zarejestrować pod adresem zamieszkania, ale nie jest to najlepszy wybór pod kątem wizerunkowym – biuro wirtualne Warszawa centrum znacznie lepiej świadczy o Twojej firmie w oczach kontrahentów. Z tego typu usług często korzystają freelancerzy, którzy nie chcą pracować lub rejestrować swojej firmy w domu.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz