Start kariery » Finanse i przedsiębiorczość » Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego?
Finanse i przedsiębiorczość

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego?

Składając wniosek o kredyt gotówkowy trzeba przedłożyć dokumenty, które pozwolą na zweryfikowanie Twojej tożsamości oraz na ustalenie Twojej zdolności kredytowej. Jakie dokumenty musisz przygotować? Pożyczkodawcy mogą mieć różne wymagania co do szczegółów, ale są pewne dokumenty, które będą niezbędne przy każdym kredycie czy pożyczce.

Dlaczego do uzyskania kredytu gotówkowego potrzebujesz dowodu osobistego?

Dowód osobisty jest podstawowym dokumentem, który potwierdza tożsamość. Pożyczkodawca musi mieć pewność komu pożycza pieniądze. Dlatego poprosi Cię o dane z dowodu osobistego. O jakie dane może chodzić? Z pewnością jest to imię i nazwisko oraz numer PESEL.

Kolejne dane, które są zawarte w dowodzie osobistym to data jego wydania oraz data ważności. Jest tam też seria i numer dowodu. O to wszystko może zapytać instytucja udzielająca kredytu. Najczęściej wystarczy wpisać te informacje do wniosku o kredyt. Jak jednak pożyczkodawca sprawdzi, czy są one prawdziwe?

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego – potwierdzanie tożsamości

Żeby otrzymać kredyt możesz zdecydować się na wizytę w oddziale bankowym. Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego powinieneś ze sobą zabrać? Niezbędny jest dowód osobisty. Musisz go mieć przy sobie, żeby otrzymać kredyt. A co wtedy, gdy kredyt chcesz otrzymać bez wychodzenia z domu? Są dwie możliwości.

Jedną z nich jest podpisanie umowy kredytowej w obecności kuriera, który dostarczy do Ciebie niezbędne dokumenty. W tym przypadku to kurier zweryfikuje Twoją tożsamość na podstawie Twojego dowodu osobistego. Drugą z opcji jest weryfikacja tożsamości poprzez Twoje konto bankowe. W zależności od firmy, która udziela kredytu możesz zostać poproszony o dokonanie ze swojego konta przelewu na niedużą kwotę. Często jest to 1 zł. Pozwoli to na sprawdzenie czy dane, które podałeś we wniosku zgadzają się z danymi, na jakie założyłeś swoje konto.

Niektóre firmy oferują sprawdzenie tożsamości poprzez systemy w rodzaju Kontomatik, Tink czy Instantor. Na czym to polega? Przy użyciu tych systemów logujesz się do swojego konta bankowego. W tym momencie Twoje dane są przekazywane za pośrednictwem bezpiecznego łącza instytucji kredytowej, która w ten sposób może sprawdzić Twoją tożsamość. Czy zastanawiasz się jak znaleźć pożyczkodawcę, który korzysta z takiej nowoczesnej i szybkiej metody potwierdzenia tożsamości? Pomoże Ci w tym porównywarka kredytów Comparer.pl, gdzie znajdziesz oferty różnych firm pożyczkowych i będziesz mógł sprawdzić, w jaki sposób przed udzieleniem kredytu weryfikowane będą Twoje dane.

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego powinieneś mieć od pracodawcy?

Od polityki kredytodawcy zależy to jakie dokumenty do kredytu gotówkowego będziesz musiał wziąć od swojego pracodawcy. Niektóre firmy wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Takie zaświadczenie zazwyczaj możesz otrzymać w dziale kadr. Jednak wymaga to czasu. W każdej firmie może być różny czas oczekiwania na taki dokument. Jeśli nie możesz zbyt długo czekać na kredyt to rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty firm, które nie wymagają takiego zaświadczenia. Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego będziesz musiał przedłożyć w takim przypadku? Wystarczy oświadczenie o osiąganych dochodach. Jest to z pewnością znacznie szybszy sposób na uzyskanie kredytu, jednak nie wszyscy pożyczkodawcy oferują taką możliwość.

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego mogą być jeszcze potrzebne?

Oprócz już wspomnianego dowodu osobistego oraz zaświadczenia lub oświadczenia o zarobkach możesz potrzebować jeszcze jednego bardzo ważnego dokumentu. Jest to poprawnie wypełniony wniosek o udzielenie kredytu. Trzeba w nim podać kilka istotnych informacji. Przede wszystkim jest to kwota o jaką wnioskujesz oraz długość okresu spłaty. Poza tym wpisujesz tam swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy czy numer konta na jaki ma być przelany kredyt. Jeśli wniosek będzie zawierał błędy to może zostać odrzucony. Dlatego to bardzo ważne, żeby skrupulatnie go wypełnić.

Zatem jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są niezbędne? Na pewno do podstawowych dokumentów zalicza się ważny dowód osobisty, poprawnie wypełniony wniosek oraz opcjonalnie zaświadczenie lub oświadczenie o dochodach. Jak widać nie są to wyśrubowane warunki. Praktycznie każdy jest w stanie je spełnić. Jeżeli interesują Cię inne informacje związane z kredytami gotówkowymi, w zdobyciu wiedzy pomoże Ci porównywarka kredytów Comparer.pl. Koniecznie więc sprawdź bloga i oferty kredytowe na tej stronie!

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz