Start kariery » Biznes » Myślisz o zabezpieczeniu biznesu? Zainwestuj w antywirus
Biznes

Myślisz o zabezpieczeniu biznesu? Zainwestuj w antywirus

Świadomość istnienia cyberataków na firmy i korporacje stale rośnie. Jednak stosowanie zabezpieczeń jest niewspółmierne do wiedzy i nadal stoi na niezadowalającym poziomie. Skuteczna ochrona biznesu w Internecie obejmuje skorzystanie z wielopoziomowej ochrony.

Jakie zagrożenia czyhają na Twoją firmę?

Obecnie cyberprzestępcy dysponują szerokim spektrum możliwości wykonywania ataków na przedsiębiorstwa. Wśród nich najczęściej występują następujące metody:

 • Malware,
 • Phishing,
 • Atak DDoS,
 • Ransomware,
 • SQL Injection,
 • MITM,
 • Cross (XSS).

W konsekwencji wykonania każdej z powyższych akcji ofiara narażona jest na zainfekowanie swojego komputera lub innego urządzenia złośliwym oprogramowaniem. Efektem jest utrata poufnych danych, które w ostateczności często udaje się odzyskać za określoną cenę. Ta niestety jest zazwyczaj bardzo wysoka i w przypadku korporacji może sięgać milionów dolarów za jeden atak.

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod jest wykorzystania oprogramowania ransomware. Szacuje się, że w Polsce do tej pory 28% firm ucierpiało z powodu takiego ataku. Polega on na zaimplementowaniu w konkretnym urządzeniu oprogramowania, które przejmuje nad nim kontrolę.

W wyniku działalności cyberprzestępcy dochodzi do utraty dostępu do konkretnej aplikacji, plików, folderów, a nawet całego komputera. Nie zawsze musi dojść do wycieku danych. Osoby odpowiedzialne za atak oczekują okupu w zamian za przywrócenie dostępu do zaszyfrowanych plików.

Jak skutecznie się bronić?

Niezbędne jest zaimplementowanie instrumentów zabezpieczających w swojej firmie. Służy do tego, chociażby antywirus Bitdefender uzyskujący każdego roku świetne recenzje w niezależnych testach. Ochrona musi obejmować wiele szczebli i zapewniać maksymalną skuteczność bez względu na monitorowany obszar. Oprogramowanie podnoszące bezpieczeństwo użytkowników i danych w przedsiębiorstwach posiada:

 • Ochronę klientów poczty,
 • Monitorowanie przeglądarek,
 • Bezpieczną sieć VPN,
 • Menedżera haseł,
 • Endpoint Protection,
 • Uczenie maszynowe.

Dzięki powyższym akcesoriom zestawionym w jednym produkcie uzyskiwany jest maksymalny poziom bezpieczeństwa. Co ważne można z nich korzystać z łatwością bez konieczności korzystania z pomocy zewnętrznego zespołu IT zajmującego się ochroną firmy. Administracja produktu prowadzona jest przez wyznaczonego użytkownika, a jasność komunikatów i pojawiających się informacji sprzyja przeprowadzeniu łatwej konfiguracji.

Co jeszcze wpływa na poprawę bezpieczeństwa?

Najlepsze efekty daje stosowanie oprogramowania antywirusowego w połączeniu z edukacją pracowników. Ataki zewnętrzne są przeprowadzane w dużej mierze „za przyzwoleniem” użytkownika. Musi on kliknąć zainfekowany link, odwiedzić niebezpieczną stronę internetową lub pobrać podejrzany plik. Dlatego każdy, kto ma dostęp do sieci wewnętrznej LAN, musi przestrzegać strategii ochrony opracowanej przez firmę. W ten sposób przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i sprzyja zachowaniu wizerunku firmy godnej zaufania w oczach Klientów i partnerów biznesowych.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz