Start kariery » Praca » Jakich pracowników firmy szukają w Internecie?
Praca

Jakich pracowników firmy szukają w Internecie?

Jakich pracowników szukają rekruterzy w Internecie? Na jakie umiejętności zwracają uwagę? Które branże są najpopularniejsze, a w których panuje posucha? Największy Polski serwis rekrutacyjny GoldenLine, bazując na swojej wyszukiwarce, opublikował właśnie raport w tym temacie.

Portale rekrutacyjne to oczywiste miejsce poszukiwania potencjalnych pracowników. Firmy mają o nich wszystkie najważniejsze dane wraz ze szczegółowymi CV w jednym miejscu. To proste narzędzie pozwala stosunkowo tanio i w  krótkim czasie w gąszczu ogłoszeń odnaleźć kandydata na odpowiednie stanowisko. Kogo rekruterzy najczęściej szukają w ten sposób?

Handlowcy potrzebni od zaraz!

Od początku 2015 roku najczęściej pracowników szukano w pięciu branżach: TI, Handlu, Marketingu, Finansach i HR. W każdej z nich największym zainteresowaniem cieszyli się przedstawiciele handlowi. W marketingu stanowili oni blisko połowę (47%) wszystkich wyszukiwań! Najmniej w finansach choć i tak stosunkowo dużo, bo 15%.

Powtarzającym się wymaganiem dla handlowców była znajomość angielskiego. Aż 44% rekruterów szukało osób z dobrą znajomością tego języka, 16% z biegłą, a tylko 10 z podstawową. Inne języki nie były tak istotne. Rajem dla handlowców jest województwo śląskie. W nim aż 22% wszystkich wyszukiwań dotyczyło tego zawodu. Najgorzej było w łódzkim – 12%.

Wysoko także kierownicy i analitycy

Dużą popularnością we wszystkich branżach cieszą się także stanowiska analityków i kierowników. Tych pierwszych najaktywniej szukano w województwie mazowieckim i także oczekiwano od nich dobrej oraz biegłej znajomości angielskiego (około 80%). Podobnie z językiem było w przypadku kierowników. Jeśli chodzi o geografię to ich najczęściej szukano w województwach: łódzkim, małopolskim i mazowieckim.

tagi

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz