Start kariery » Praca » Praca za granicą » Jakiego wynagrodzenia oczekiwać przy opiece osób starszych
Praca za granicą

Jakiego wynagrodzenia oczekiwać przy opiece osób starszych

Wynagrodzenie opiekunki osób starszych jest uwarunkowane kilkoma kluczowymi czynnikami. Posiadane umiejętności czy doświadczenie mają bowiem znamienny wpływ na ostateczną kwotę. Pojawia się jednak myśl… Ile w rzeczywistości zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech i czego może oczekiwać? W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć wam interesującą kwestię i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – rodzaje

Praca opiekunki w Niemczech może nieść ze sobą sporo satysfakcji, tym samym z reguły wiąże się z atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia. Zarobki opiekunki dla seniora to jednak bardzo skomplikowany temat, co więcej – nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech. Kwestia ta jest uzależniona od różnych aspektów, w tym właśnie rodzaju zatrudnienia. Co mamy na myśli? Opieka nad osobami starszymi za granicą może przybrać różnoraką formę. Na przestrzeni ostatnich kilku lat całodobowa opieka oraz opieka weekendowa zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Niemniej wielu mniej doświadczonych pracowników rozważa także podjęcie zatrudnienia w charakterze godzinowym bądź doraźnym. Co za tym idzie? Pracując jako opiekunka dla seniora wyłącznie w weekendy, zarobki te będą o wiele niższe aniżeli w przypadku pracownika całodobowego. Dodatkowo opieka całodobowa jest gwarancją darmowego zakwaterowania i wyżywienia, co optymalizuje koszty utrzymania już na miejscu.

Ile zarabia opiekunka osób starszych?

Wyjazd za granicę do pracy jako opiekunka osób starszych wiąże się nie tylko z atrakcyjnymi zarobkami, ale również koniecznością zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania i adaptacją w nowej rzeczywistości. To jednak zwykle zarobki stanowią czynnik decydujący, będąc jednocześnie gwarancją szybkiego podreperowania domowego budżetu. Opiekunka osób starszych w Niemczech może zarobić 1400, a niekiedy nawet i 1900 euro w zależności od charakteru zatrudnienia, posiadanego doświadczenia czy znajomości języka niemieckiego. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnieniem, które posługują się niemieckim w stopniu bardzo dobrym, z pewnością będą mogły liczyć na wyższą wypłatę niż pracownik dopiero wchodzący w branżę. Jeżeli dodatkowo posiadacie certyfikaty czy wykształcenie kierunkowe, kwota ta może znacznie wzrosnąć. 

Pamiętajcie oczywiście, że stawki nieustannie się zmieniają, a stan zdrowia podopiecznego również wpływa na ich wysokość. W przypadku stale unieruchomionego podopiecznego zmagającego się z chorobami przewlekłymi, który wymaga nieustannego podnoszenia i sprawowania opieki także w nocy, otrzymacie bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie. Z czasem będziecie mogli liczyć na premie i różnego rodzaju dodatki. Warto bowiem korzystać z pomocy zaufanej agencji zatrudnienia, która nie tylko pomoże wam w znalezieniu atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech, ale również zorganizuje cały wyjazd od A do Z. Wówczas nie będziecie musieli martwić się o niebezpieczeństwo związane z poszukiwaniami pracy na własną rękę czy koniecznością podjęcia zatrudnienia na czarno.

Zobacz oferty pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych.

Praca opiekunki w Niemczech – gdzie wyjechać?

Poszukiwania pracy za granicą jako opiekunka osób starszych to spore wyzwanie. Brak znajomości branży czy umiejętności posługiwania się językiem niemieckim również tego nie ułatwi. Korzystając z pomocy pośrednika, będziecie mogli liczyć na multum korzyści związanych nie tylko z wysokimi zarobkami. Nasz zachodni sąsiad wprost czeka na nowych pracowników z otwartymi ramionami, oferując im bardzo wysoki standard. Oczywiście należy mieć również na uwadze wybraną przez was lokalizację. Duże miasta w Niemczech niewątpliwie są gwarancją o wiele wyższych stawek. Niemniej jednak koszt utrzymania również będzie większy i właśnie dlatego warto celować w oferty pracy w Niemczech, które zapewniają pracownikom bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Zarobki opiekunki osób starszych w Niemczech znacząco przewyższają te uzyskiwane w Polsce. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie odsetek osób decydujących się na wyjazd. Przed podpisaniem pierwszego kontraktu upewnijcie się, że doskonale wiecie, z czym wiąże się opieka nad starszymi!

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz