Start kariery » Biznes » Jakimi benefitami zaskoczyć pracowników w 2022 roku?
Biznes

Jakimi benefitami zaskoczyć pracowników w 2022 roku?

Troska o pracowników naprawdę się opłaca. Firmy, które dbają o swój personel, generują zdecydowanie większe zyski. Sposobów na to, aby pokazać pracownikom, że są ważni i cenieni jest naprawdę wiele. Do tych bardzo popularnych, po które dzisiaj decyduje się sięgnąć coraz więcej przedsiębiorców, zalicza się benefity pracownicze. Na jakie świadczenia pozapłacowe warto postawić w 2022 roku? Co sprawdzi się, jeśli chcemy zwiększyć atrakcyjność firmy, a jednocześnie nie wybierać tego, co znane i oklepane?

Co zyskamy, zapewniając pracownikom benefity pracownicze?

Rozważając wprowadzenie do swojej firmy benefitów pracowniczych, warto pamiętać, że jest to rozwiązanie wiążące się z szeregiem korzyści. Warto zacząć od tego, że najważniejszym zasobem każdej firmy jest personel, którego zadowolenie w sposób bezpośrednio przekłada się na to, czy firma odniesie sukces na rynku. Pracownicy, którzy są zadowoleni z zapewnionych im warunków, wykazują się zdecydowanie większą lojalnością oraz zaangażowaniem. To z kolei oznacza większą wydajność pracy i wzrost motywacji do tego, aby podnosić posiadane kompetencje. Jeśli zapewnimy pracownikom benefity, możemy być pewni, że:

  • będą czuli się związani z firmą;
  • w pracownikach pojawi się poczucie zobowiązania wobec firmy;
  • rotacja personelu będzie zdecydowanie mniejsza.

Dając coś – nieraz naprawdę niewiele – możemy naprawdę dużo zyskać.

Na jakie benefity postawić w 2022 roku?

Wybór jest naprawdę duży. Można zdecydować się na klasyczną kartę Multisport, która pozwala na bezpłatne korzystanie z siłowni, basenów i fitness klubów. Jest to benefit odpowiedni dla osób aktywnych, które lubią ćwiczyć. Dobrą opcją jest wykupienie dostępu do prywatnej opieki zdrowotnej.

Zakres usług dostępnych dla pracowników może być bardzo różny. Można postawić wyłącznie na lekarza rodzinnego, jak i zapewnić możliwość korzystania ze specjalistycznych poradni. Ci, którzy chcą być nieco bardziej oryginalni, mogą zdecydować się na benefit w postaci owoców. To sposób na to, aby nie tylko wzbudzić większe przywiązanie do firmy, ale również zatroszczyć się o zdrowie personelu.

Owoce to bowiem doskonałe źródło wielu witamin i minerałów. Są one niezbędne do tego, aby nasz organizm pracował bez zarzutu. Zapewniając pracownikom owoce, zmniejszamy ryzyko powstania u nich niedoborów. W efekcie przyczyniamy się do polepszenia kondycji ich układu odpornościowego, co przekłada się na mniejszą absencję w pracy.

Jakie owoce sprawdzą się jako benefit?

Wszystko zależy od tego, jakie są preferencje naszego personelu. Stawiając na dobrego dostawcę, możemy wybrać zestawy składające się z różnych owoców. Dzięki temu zwiększamy szansę, że każdy pracownik znajdzie coś dla siebie. W grę wchodzą między innymi:

  • jabłka;
  • banany;
  • owoce sezonowe;
  • cytryny;
  • pomarańcze;
  • ananasy.

W sezonie jesienno – zimowym postawić można na zestaw rozgrzewający, w którym znajdują się cytryny, pomarańcze, miód i imbir. Zestawy różnią się nie tylko zawartością owoców, ale także wielkością. Dzięki temu bez trudu można postawić na pakiet dopasowany do wielkości zespołu. Należy bowiem pamiętać, że dostawa owoców do biura ma być na tyle duża, aby wystarczyło ich dla każdego pracownika.

Dodaj komentarz

Kliknij, by dodać komentarz